Президент Володимир Зеленський сьогодні, 22 липня, підписав законопроєкт №12414. , який, за їхніми словами, фактично знищує незалежність антикорупційної інфраструктури в Україні та ухвалений народними депутатами в умовах конфлікту інтересів.
Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні.
Нардеп Ярослав Железняк опублікував своє пояснення про що йдеться в законі про ліквідацію НАБУ та САП.
1. Керівником органу прокуратури для прокурорів САП буде генпрокурор, а не керівник САП. Це означає, що тепер генпрокурор буде визначати який прокурор буде слідкувати за розслідуваннями НАБУ. 2. Генпрокурор матиме право витребувати будь-яке провадження НАБУ та передати його на вивчення іншому прокурору. 3. Прибирається норма про заборону забирати в НАБУ провадження. 4. Якщо НАБУ не виконуватиме вказівок генпрокурора це має прямим наслідком забрання провадження в НАБУ. 5. Прибирається право прокурорів САП забирати в інших органів провадження, які підслідні НАБУ. 6. Директор НАБУ зможе витребовувати справи в інших органів лише за погодженням із Генпрокурором (зараз із керівником САП). 7. Керівник САП позбавляється можливості вирішувати спори про підслідність для НАБУ. Тепер тільки Генпрокурор. 8. Додається пряма норма, що Генпрокурор має право розглядати клопотання про закриття всіх крім проваджень відносно ТОП посадовців (прямо перелік посад) і, відповідно, за наслідком розгляду клопотань закривати провадження. 9. Генпрокурор погоджуватиме всі угоди про визнання винуватості, які укладатимуться у справах НАБУ. 10. Підозри у справах НАБУ зможе підписувати тільки Генпрокурор. 11. Прибирається заборона Генпрокурору давати вказівки прокурорам САП. 12. Дозволяється на період воєнного стану призначати прокурорів з вулиці без конкурсу, а також підвищувати діючих прокурорів без конкурсу. Надається можливість звільняти прокурорів у зв’язку із зміною штатки, чи ліквідацією підрозділу Тобто Прокурори САП просто можуть бути звільненні через те що їхній підрозділ змінить назву.
“Порахував, на повну ліквідацію антикорупційної інфраструктури, яку будували 11 років знадобилося лише трохи більше 5-ти годин….”, – написав нардеп.
Раніше КВ повідомила, що Верховна Рада (ВР) прийняла у другому читанні та в цілому проект закону, який, на думку Національного антикорупційного бюро (НАБУ), знищує незалежність НАБУ і САП та фактично підпорядковують їх діяльність контрольованому Президентом Генеральному прокуророві.
Читайте: ВР прийняла закон, який НАБУ вважає інструментом демонтажу антикорупційної системи та Влада прагне зруйнувати незалежність створених після Революції Гідності антикорупційних органів – Transparency International Ukraine
Як писала КВ, директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос і керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко виступили з публічним закликом до президента Володимира Зеленського не підписувати законопроєкт №12414, який, за їхніми словами, фактично знищує незалежність антикорупційної інфраструктури в Україні та ухвалений народними депутатами в умовах конфлікту інтересів. Очільники САП і НАБУ підкреслили, що у разі підписання законопроєкту президентом, вони продовжать роботу в нових умовах. Утім, наголосили: документ фактично позбавляє їх незалежності у веденні розслідувань і нагляду за справами.
Нагадаємо, 21 липня Служба безпеки України провела масштабні обшуки у детективів НАБУ у справах щодо ймовірної співпраці з рф.
Читайте: СБУ затримала «крота» фсб в НАБУ, якого курував чоловік з охорони Януковича