Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Телескоп Вебба фіксує чаруючий вид туманності «Котяча лапа»

Телескоп Вебба фіксує чаруючий вид туманності «Котяча лапа»
HiTech.Expert • 8 переглядів • 1 хв читання

Погляньте на найчарівнішу котячу лапку, відому людству. Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) зробив цей знімок туманності “Котяча Лапа”. Європейське космічне агентство (ЄКА) поділилося знімком на честь трьох років роботи телескопа.

Туманність “Котяча Лапа” є частиною сузір’я Скорпіона. Воно знаходиться на відстані близько 4 000 світлових років від нас. Це 23,5 квінтильйона миль. Іншими словами, це мільярд миль, помножений на мільярд, помножений на 23,5.

Отже, те, що ми бачимо, – це знімок Котячої лапи приблизно 4 000 років тому. На Землі в той час єгипетським пірамідам було лише кілька сотень років, а Стоунхендж був майже завершений.

Величезна хмара газу і пилу демонструє формування нових зірок. Ваше око, напевно, одразу привертає океансько-блакитна форма в центрі. Вчені називають її “Оперним театром” за її круглу, багатоярусну форму. В ЄКА кажуть, що причиною його блакитного сяйва, ймовірно, є світло від яскравих зірок або прихованого джерела поблизу.

За три роки своєї роботи телескоп Вебба став джерелом наукових відкриттів і візуального дива. Він зробив перше пряме зображення екзопланети та кільця Ейнштейна. Він дав нам приголомшливий погляд на галактику Сомбреро. Він навіть надав нам зображення Урана, яке виглядає як портал в інший вимір.

8