Річка Дніпро наразі активно “цвіте”. Цей природний процес, викликаний розмноженням синьо-зелених водоростей та ціанобактерій, посилюється через підвищення середньорічної температури повітря та зарегульованість річки. Експерти зазначають, що з кожним роком цвітіння починається все раніше через глобальне потепління та зміни екосистеми, пише «Наше місто».
Для розмноження ціанобактерій необхідні поживні елементи, світло й тепло, які стають доступнішими через швидке нагрівання води. За останні десятиліття температура повітря зростає, а Дніпро, через систему ГЕС, перетворився на послідовність мілководних водосховищ, що прогріваються швидше й сприяють активному цвітінню. Затоплення луків і пасовищ під час створення водосховищ лише погіршило ситуацію, створивши ідеальні умови для водоростей.
Цвітіння води становить серйозну загрозу для здоров’я людей. Ціанобактерії виробляють токсини, які можуть спричинити розлади при контакті чи ковтанні. Симптоми включають почервоніння шкіри, свербіж, висипання, подразнення очей і носа, загострення алергій, таких як астма. Якщо вода потрапляє всередину, можливі болі в животі, нудота, блювота, діарея, головний біль, підвищення температури, м’язові болі та висипи в роті.
Ці заходи допоможуть уникнути ризиків і зробити відпочинок на Дніпрі безпечним. Громадян закликають дбати про довкілля, щоб уповільнити процес цвітіння та зберегти екосистему річки.
Нагадаємо, раніше ми писали, чому цвіте річка Дніпро: коментар екологів.
Заввишки понад метр: на Дніпропетровщині помітили величезне поле червонокнижної ковили.
Окрім того, ми говорили: Мукачево: що подивитися в серці Закарпаття і як дібратися з Дніпра.
Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра