В Україні право на спадщину регулюється Цивільним кодексом, який чітко визначає строки та процедуру. Якщо спадкоємець не подав заяву про прийняття майна протягом шести місяців після смерті спадкодавця, закон вважає, що він відмовився від спадщини. У Міністерстві юстиції пояснили, що робити у таких випадках – розповість «Наше місто» з посиланням на «Новини.Live».
Є категорії осіб, які не зобов’язані подавати заяву до нотаріуса — вони вважаються такими, що прийняли спадщину автоматично. Це:
Іншим спадкоємцям необхідно звернутися до нотаріуса впродовж пів року з дня смерті родича. Якщо цього не зробити — право на спадщину втрачається.
Причини несвоєчасного звернення можуть бути різними:
Якщо шестимісячний термін пропущено, є два можливі варіанти дій:
Про це розповів юрист Барського бюро правової допомоги Сергій Орищук.
У судовому порядку відповідачами виступають інші спадкоємці, які вже прийняли майно. Якщо таких немає — позов подається до сільської, селищної або міської ради за місцем відкриття спадщини.
Щойно стало відомо про смерть родича, варто якнайшвидше звернутися до нотаріуса. Він допоможе оформити всі документи, роз’яснить права та попередить про наслідки зволікання. Своєчасне реагування — запорука збереження права на спадщину та уникнення судової тяганини.
Нагадаємо, Право власності на нерухомість: що треба знати про документи, реєстрацію та захист майна.
Раніше ми писали: В Україні в травні різко подорожчали однокімнатні квартири: які ціни у Дніпрі.
Окрім того, ми говорили: Як оформити квартиру на дитину у 2025 році: основні правила та які документи потрібні.
Фото: Валерій Кравченко; з відкритих джерел.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна
Позначки: Документи, Нерухомість