Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

OpenAI підписала угоду з Британським урядом: ШІ застосовуватиметься в сферах державного управління

OpenAI підписала угоду з Британським урядом: ШІ застосовуватиметься в сферах державного управління
ZN.UA • 2 переглядів • 1 хв читання

Американська компанія OpenAI, що стоїть за розробкою ChatGPT, підписала меморандум про взаєморозуміння з урядом Великої Британії щодо вивчення можливостей впровадження штучного інтелекту (ШІ) у ключових сферах державного управління. Угоду підписано 22 липня генеральним директором OpenAI Семом Альтманом і міністром науки, інновацій та технологій Великої Британії Пітером Кайлом, повідомляє The Guardian.

Ця ініціатива передбачає спільну розробку рішень на основі ШІ, які можуть бути використані у сфері юстиції, оборони, безпеки, освіти та інших державних структурах. Основною метою співпраці є підвищення ефективності державного сектору та покращення доступу громадян до державних послуг.

В угоді наголошується на необхідності дослідження та пілотного застосування моделей ШІ “для найскладніших проблем Великої Британії” і водночас – на формуванні партнерства, яке б сприяло ширшому залученню суспільства до обговорення і використання нових технологій. Серед потенційних напрямів, які вже починають розвиватися, є створення інструментів, які б допомагали державним службовцям у щоденній роботі, та спрощення отримання консультацій і довідок з урядових сайтів для малого бізнесу та населення. Технології OpenAI лежать в основі чат-бота для підтримки підприємців у взаємодії з державними сервісами, а також використовуються в системі Humphrey – цифровому помічнику, який пришвидшує роботу державної служби у Вайтхолі.

“Штучний інтелект буде фундаментальним у просуванні змін, які нам потрібні по всій країні – чи то у виправленні Національної служби охорони здоров’я, руйнуванні бар’єрів для можливостей чи стимулюванні економічного зростання. Цього неможливо досягти без таких компаній, як OpenAI. Партнерство надасть Британії контроль над тим, як ця технологія, що змінює світ, розвиватиметься вперед”, – коментує міністр Пітер Кайл.

Своєю чергою, генеральний директор OpenAI Сем Альтман заявив, що “Велика Британія має міцну спадщину наукового лідерства, і її уряд був одним із перших, хто визнав потенціал штучного інтелекту завдяки своєму плану дій щодо можливостей ШІ. Тепер настав час досягти цілей плану, перетворивши амбіції на дії та забезпечивши процвітання для всіх”.

Угода з OpenAI стала другою глобальною домовленістю Британії з американськими технологічними компаніями після того, як на початку липня уряд оголосив про партнерство з Google DeepMind. Цей підрозділ Google, який очолює лауреат Нобелівської премії Деміс Хассабіс, допомагає впроваджувати інноваційні рішення на базі ШІ у державному секторі, зокрема з метою прискорення наукових відкриттів. Проте така тісна співпраця з приватними розробниками викликає занепокоєння серед громадських організацій. Активісти застерігають, що урядові відомства можуть стати залежними від технологічних гігантів, що ускладнить майбутнє регулювання їх діяльності.

Опитування компанії Ipsos свідчить про розділене ставлення громадськості до швидкого розвитку ШІ: 31% респондентів бачать у ньому передусім нові можливості, хоча мають певні побоювання, ще 30% навпаки, більше занепокоєні ризиками, але визнають потенційні переваги.

OpenAI, оцінена у понад 300 мільярдів доларів, є одним із ключових гравців сфери ШІ у світі. Компанія активно просуває ідею загального штучного інтелекту – систем, здатних виконувати широкий спектр завдань на рівні чи навіть вище за людський. За словами Альтмана, такий рівень продуктивності може бути досягнутий уже в найближчі роки.

Попри це, Інститут майбутнього життя (FLI) зробив тривожні висновки, згідно з якими провідні компанії, що розробляють штучний інтелект, зокрема OpenAI, Google DeepMind та Anthropic, не мають чітких планів реагування на можливі загрози від створення надрозумних систем. У щорічному Індексі безпеки ШІ жодна з компаній не отримала оцінки, яка б свідчила про достатній рівень підготовки до управління системами з потенційним людським або надлюдським інтелектом. Експерти наголошують, що реальні темпи розвитку технологій значно випереджають інституційні та етичні механізми їх регулювання.

2