У Дніпрі реалізується перший безбар’єрний маршрут у межах проєкту «Рух без бар’єрів», ініційованого першою леді Оленою Зеленською. Маршрут пролягатиме від площі Соборної до залізничного вокзалу через проспект Дмитра Яворницького. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на пресслужбу міської влади Дніпра.
Одним із ключових елементів є трамвайний маршрут № 1, яким щодня користуються тисячі мешканців. Для запуску низькопідлогових трамваїв, придатних для маломобільних груп населення, розпочато заміну трамвайних колій. Наразі роботи проводяться на проспекті Яворницького – на відрізку між вулицями Степана Бандери та Мостовою.
«Буде оновлено понад 500 метрів колії у двох напрямках. Також облаштують нові переїзди із залізобетонними плитами на проїзній частині та спеціальними трамвайними плитами на пішохідних переходах. Це комплексне оновлення з урахуванням усіх вимог доступності», — зазначив майстер ремонтно-будівельного управління КП «Дніпровський електротранспорт» Сергій Ситник.
За його словами, зараз на ділянці вже виконали основну частину робіт — замінили рейки та шпали на сучасні залізобетонні конструкції, уклали щебеневий баласт, що забезпечить значно довший термін експлуатації.
«Раніше тут були дерев’яні шпали, рейки застарілого типу. Востаннє капремонт проводили 30 років тому. Колія вже була зношена на 100 % і не відповідала вимогам безпеки. Тепер же встановлюємо сучасне скріплення, нову рейкову решітку. Також паралельно завершуємо роботи на відрізку від вулиці Мостової до вулиці Княгині Ольги. Вже наприкінці тижня переходимо на наступну ділянку — від вулиці Михайла Грушевського до вулиці Січових стрільців. Там оновимо ще 230 метрів. Повністю завершити оновлення колії на трамвайному маршруті № 1 плануємо до кінця року», — додав Сергій Ситник.
Довідка: «Рух без бар’єрів» — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій, що втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» і охоплює 15 пілотних громад. Там створюють безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селище Опішня та Калуш. Виконавчим партнером ініціативи виступає громадська організація «Безбар’єрність». За цими маршрутами — зручні тротуари, безпечні переходи, доступні входи до будівель, зрозуміла навігація, тактильні позначки, а також адаптовані заклади громадського харчування, фінансові установи, магазини та інші об’єкти повсякденного користування.
Раніше ми писали, у Дніпрі для безпеки руху оновлюють понад півтора кілометра дороги, яка тривалий період була непроїзною.
Ми писали: Дніпро безбар’єрний: що змінилося у місті і як це допомагає людям з різними потребами.
Також говорили: Пандуси, тактильна плитка та широкі тротуари: як Дніпро стає безбар’єрним.
Категорія: Влада, Новини Дніпра