Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Демон чи звичайна іграшка: вінницький священник закликав не купувати дітям Лабубу

Демон чи звичайна іграшка: вінницький священник закликав не купувати дітям Лабубу
Вінниця.info • 3 переглядів • 1 хв читання

Вже кілька місяців українські діти шаленіють від бажання отримати унікальну іграшку – «Лабубу», оригінальні екземпляри якої вартують до 30 тисяч гривень.

Лабубу – це невелика м’яка іграшка, з заячими вушками і різновидами страшної «посмішки». Багатьох батьків така іграшка насторожує, бо виглядає вона лячно. Серед людей почала ширитися теорія, що колекційні фігурки Лабубу нібито пов'язані з древнім демоном Пазузу.

Настоятель Свято-Вознесенського чоловічого монастиря, що на Вінниччині, архімандрит Софроній (Чуприна) на своїй сторінці у фейсбук висловив свою думку стосовно нової забавки дітей – Лабубу.

Священник зазначив, що Святе Письмо застерігає нас від обману диявола, який ніколи не діє відкрито, а завжди маскується під привабливе, добре, миле та бажане. Апостол Павло говорить у другому посланні до коринфян: «І не дивно, бо сам сатана приймає вигляд ангела світла» (2 Кор. 11:14). Якби диявол явився у своїй справжній жахливій подобі, ніхто б за ним не пішов. Але він діє інакше – приходить у вигляді добра, толерантності, правди чи навіть дитячої забави, аби спокусити людину, особливо малу, ще не утверджену у вірі, і поволі вести її до гріха, руйнування душі та віддалення від Бога.

«Сьогодні таким прикладом прихованої духовної небезпеки є популярна серед дітей та підлітків іграшка «Лабубу». На перший погляд – це лише весела тваринка з милим виразом обличчя, яка викликає сміх і розчулення. Але походження цього образу та його символіка мають темні корені. У своїй формі та назві «Лабубу» є прообразом демонічної істоти, що має окультне походження. Її карикатурний вигляд, неприродні пропорції та певні агресивні риси створені не випадково – вони формують приховану асоціацію з потойбічними силами.

Сучасна популярна іграшка «Лабубу» – це не просто вигаданий мультяшний персонаж. Її образ має прямий зв’язок із стародавнім демонічним культом, і є видозміненим прообразом месопотамського демона Пазузу. Пазузу вважався духом, що приносив хвороби, голод і нещастя, але водночас «маскувався» під захисника від інших злих духів, вводячи людей в оману. У багатьох культурах він асоціювався з бісівською хитрістю та обманом.

Така «нешкідлива» на перший погляд іграшка стає носієм певного духовного посилу. Дитина, щодня торкаючись до цього предмета, граючись із ним і емоційно прив’язуючись, підсвідомо звикає до символіки, яка в християнській традиції пов’язана з нечистою силою. Це ще один спосіб, яким сатана, маскуючись під «ангела світла», входить у життя людей – не прямо, а через дрібниці, через речі, що здаються смішними й безпечними», - пише архімандрит Софроній.

Священник зауважив, що християнам варто пам’ятати:

«Зло рідко приходить у своєму справжньому вигляді. Наша відповідальність – бути пильними, не дозволяти собі та дітям захоплюватися речами, які несуть у собі приховану духовну загрозу, навіть якщо це «просто іграшка». Бо будь-який символ, що уособлює демонічні сили, може стати дверима для спокуси та духовного розтління».

Вінниця.info, фото в тексті зі сторінки Настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря

3