Голова Служби безпеки України Василь Малюк та генеральний прокурор Руслан Кравченко заявили, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура не втратять незалежності після підписання президентом Володимиром Зеленським закону №12414.
Відповідні коментарі посадовці надали журналістам під час брифінгу, повідомляє "Укрінформ".
За словами Кравченка, ухвалення законопроєктів — це виключна компетенція Верховної Ради, а його відомство діятиме відповідно до затверджених норм. Він підкреслив, що НАБУ не підпорядковується Офісу Генпрокурора і не втратить незалежність.
"Є підозра, що втратить НАБУ і САП незалежність? НАБУ мені не підпорядковується. САП, згідно із законом "Про прокуратуру", як була департаментом, так і залишається. І ми будемо однією сім'єю. Вони будуть працювати за своїми кримінальними провадженнями, а ми — за своїми. І разом будемо один одному допомагати", — зазначив Кравченко.
Зі свого боку очільник СБУ Малюк назвав ухвалений закон "поверненням до Конституції". Він наголосив, що САП і НАБУ залишаються чинними структурами, які продовжують виконувати свої функції.
"Ми живемо у правовій державі. Основний закон — це Конституція. Ніхто нікого не ліквідовував. Я не депутат і не законотворець. Повірте мені, те, що вони голосували - питання нардепів. Краще це запитати у них. Це буде правильно і логічно. Наскільки я розумію, це просто повернення до Конституції", — сказав Малюк.
Він також додав, що не бачить у новому законі загрози для незалежності антикорупційних органів. Навпаки, за його словами, закон може сприяти посиленню системи стримувань і противаг.
"У державі — один Генеральний прокурор. Це не дублювання повноважень, а, можливо, навіть посилення контролю, аби жоден орган не перетворився на "монстра", — зауважив він.
Малюк також підкреслив, що СБУ, НАБУ та Офіс Генпрокурора продовжують тісну співпрацю. За його словами, обмін досвідом між відомствами лише посилює ефективність антикорупційної боротьби.
"Із керівництвом НАБУ ми завжди на зв’язку. Я думаю, вони тільки в захваті будуть від того, що генпрокурор, можливо, підкине їм якісь свіжі ідеї, маючи свій досвід. Він, на відміну від них, підтримував обвинувачення Януковича, а вони цього не робили. Він їм розповість якісь окремі тонкощі. Вони це використають в своїй роботі. Тому я б не робив з цього якихось негативних висновків", — додав голова СБУ.
У Києві, на площі біля театру Франка, що розташована найближче до Офісу президента на Банковій, увечері 22 липня стартувала акція протесту проти ухвалення Верховною Радою законопроєкту, який звужує повноваження НАБУ та САП. Аналогічні мітинги розпочалися у Львові, Одесі та Дніпрі.
Чому саме тепер Банкова злетіла з котушок? У чому силовики Зеленського звинуватили НАБУ й САП, щоб прикрити політичну операцію ліквідації незалежності антикорблоку? Як ручний парламент реалізував сценарій влади, який давно розроблявся на Банковій?
Відповіді у статті "Облава на НАБУ й САП. Президент Зеленський за крок до авторитаризму" дає редактор відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова.