За два роки в Києві кількість інспекторів з паркування зросла втричі — з 25 до понад 75 осіб.
Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби КМДА.
Повідомляється, що у липні 2023 року Київрада ухвалила рішення про реорганізацію Департаменту міського благоустрою. На його основі створили оновлений структурний підрозділ — Департамент територіального контролю міста Києва. У КМДА зазначають, що відтоді цей напрям пройшов суттєву функціональну й кадрову трансформацію, яка охопила не лише зміну структури, а й змістовну реформу підходів до контролю міських просторів.
Як зазначає директор Департаменту територіального контролю Михайло Буділов, новий підрозділ відповідає за три основні напрямки: інспекцію у сфері благоустрою, контроль за паркуванням і перевірку якості житлово-комунальних послуг. Додатково — за дотримання вимог охорони праці та роботу внутрішнього водного транспорту в межах столиці.
За словами Буділова, за два роки кількість інспекторів з паркування зросла втричі — з 25 до понад 75 осіб. За цей період було винесено понад 471 тисячу постанов про порушення, а надходження до міського бюджету від штрафів склали понад 146 мільйонів гривень. Ще 119 мільйонів — це сплата за користування паркувальними майданчиками.
У Департаменті також заявляють, що аналогічне кадрове посилення відбулося і в напрямі благоустрою. Це дозволило оперативніше реагувати на порушення, збільшити охоплення територій та забезпечити постійну присутність інспекторів у місті. Так, за два роки видано понад 42 тисячі приписів, складено понад 4 тис.500 адміністративних протоколів, демонтовано майже 6 тисяч незаконних конструкцій, ліквідовано 1 тис.300 стихійних звалищ та зупинено 1 тис.700 випадків торгівлі без дозволів.
У КМДА наголошують, що ще одним важливим напрямом стала реформа розміщення тимчасових споруд. За поданням Департаменту та міського голови Київрада у 2024 році підтримала рішення, яким передбачається демонтаж МАФів у зелених зонах, біля станцій метро та перехресть; обов’язкове проведення електронних аукціонів на право розміщення ТС у Prozorro.Продажі; уніфікація зовнішнього вигляду споруд шляхом запровадження єдиного архетипу.
У Департаменті територіального контролю підкреслюють, що така реформа дозволяє створити логічну й прозору систему розміщення тимчасових споруд у місті — від МАФів і поштоматів до вендингових автоматів та електрозарядних станцій.
Читайте: У столиці ОСББ-активісти стали першими громадськими інспекторами з благоустрою