Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Воєнний стан: чи можуть мобілізувати у 60 років

Воєнний стан: чи можуть мобілізувати у 60 років
ZN.UA • 44 переглядів • 1 хв читання

В Україні оголошена загальна мобілізація та триває воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Нещодавно Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про проходження військової служби за контрактом особами від 60 років. Адвокат Антон Маринич розповів виданню «РБК-Україна» чи можуть призвати чоловіків у 60 років.

Маринич пояснив, що по досягненню 60 років чоловіки в Україні вже не підпадають під категорію громадян, яких можуть мобілізувати.

«Чоловіки після досягнення 60 років не підлягають мобілізації, оскільки вони досягли граничного віку перебування в запасі. Вони підлягають виключенню з військового обліку. Якщо чоловіка було мобілізовано і під час служби він досяг граничного віку 60 років, в такому випадку на його прохання він може залишитись на службі на термін ще до 5 років», – сказав адвокат.

Він зауважив, що граничний вік для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, з-поміж осіб:

За словами експерта, термін служби можуть збільшити до п'яти років за умови, що такі військовослужбовці мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров'я для проходження військової служби понад граничний вік.

Відповідно до законодавства, поділено граничний вік перебування на військовій службі та граничний вік перебування у запасі. Своєю чергою запас поділяється на категорії.

До запасу першої категорії включають військовозобов’язаних, які проходили військову службу та здобули під час її проходження військово-облікову спеціальність. До запасу другої категорії належать військовозобов’язані, які не проходили службу.

Адвокат пояснив, що запас військовозобов’язаних поділяється на розряди, в залежності від віку військовозобов’язаних. Військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, поділяються на розряди за віком: перший розряд – до 35 років. Другий розряд – до 60 років.

Офіцерський склад поділяється на:

«Граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі Збройних сил України та інших військових формувань», – резюмував адвокат.

Нагадаємо, де можуть служити чоловіки старше 50 років.

44