Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Високі температури: як пережити спеку

Високі температури: як пережити спеку
ZN.UA • 16 переглядів • 1 хв читання

В Україні у багатьох областях стовпчики термометра перетнули позначку +30°C. Спекотна погода може негативно впливати на здоров’я. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як уберегтися від спеки.

Для того, щоб уберегтися від спеки, слід дотримуватися таких рекомендацій:

Тривалість робочого дня не має перевищувати 4-5 годин, якщо температура становить понад +28°C. Роботу слід чергувати з відпочинком: працювати по 15-20 хвилин, після чого робити щонайменше 10-хвилинні перерви у прохолодному приміщенні.

На перерві обов’язково відпочивати у приміщеннях, де не холодніше за +25 °C, різниця між температурою надворі — не більше ніж 7°C.

Температура понад +37 °C вважається екстремальною, і виконувати роботи на відкритому повітрі за такої температури не рекомендується — варто переносити час роботи на ранкові або вечірні години.

Також у спеку слід дотримуватися правильного питного режиму – пити часто і невеликими порціями.

«Віддавайте перевагу мінеральній лужній воді, сокам, вітамінізованим напоям. Під час фізичної роботи за температури понад +28 °C вживайте не менше 0,5 л води на годину», – йдеться у повідомленні.

Щоб поліпшити мікроклімат в офісі необхідно:

Якщо серед сусідів є люди похилого віку, слід переконатися, що вони дотримуються простих правил безпеки під час спеки.

«Якщо бачите людину, якій зле, — допоможіть знайти тінь чи прохолодне місце, запропонуйте воду та викличте медичну допомогу за потреби», – йдеться у повідомленні.

Також у спекотну погоду не можна залишати у машині дітей та тварин.

«Якщо бачите залишену в авто дитину чи тварину під час спеки — негайно викликайте поліцію або рятувальників», – резюмували у ЦГЗ.

Нагадаємо, що робити для того, щоб уникнути сонячних опіків.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

16