В Італії 3 липня невдовзі після прибуття до аеропорту Мілану затримали 33-річного громадянина Китаю Цзевея Сюя за ордером США. Його розшукувало ФБР за ймовірну участь у команді хакерів, які проводили шпигунські операції у 2020 році щодо вакцин проти коронавірусу, що вироблялися в Техаському університеті, передає Ansa з посиланням на джерела.
Згідно з документами Міністерства внутрішніх справ, чоловіка звинувачують в участі в "масштабній кампанії кібервторгнення "Гафній" організованій урядом КНР. Вона, за даними правоохоронців, "була спрямована на тисячі комп'ютерів по всьому світу" з метою отримання інформації про політику американського уряду. В Апеляційному суді Мілана у вівторок відбудуться слухання щодо запиту США на екстрадицію громадянина КНР.
За словами родини підозрюваного, чоловік є просто працівником в ІТ-компанії. Його дружина заявила, що вони обидва не згодні з екстрадицією до Сполучених Штатів.
"Отримання ним в'їзної візи до Італії має бути підтвердженням того, що ми не скоювали злочинів, тому я не можу зрозуміти причину арешту мого чоловіка. Мій чоловік працює ІТ-менеджером у Shanghai Gta Semi Conductor Ltd та розробляє ІТ-системи та мережеву інфраструктуру", — заявила вона.
Раніше прокуратура США звинуватила двох громадян Китаю у зборі розвідувальної інформації про бази американських ВМС і спробі завербувати військовослужбовців для шпигунства на користь КНР. У червні були заарештовані 38-річний Юан Чен — легальний постійний житель міста Хеппі-Веллі, штат Орегон, і 39-річна Лірен Лай, яка прибула до Х'юстона з Китаю в квітні за туристичною візою.