Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

У Харкові змінять список бур’янів: що це дасть

У Харкові змінять список бур’янів: що це дасть
Об'єктив • 9 переглядів • 1 хв читання

У місті та городі бур’яни – це не те саме, переконує комунальників у Харкові біолог, викладач кафедри ботаніки ХНПУ імені Г.С.Сковороди Юрій Бенгус. Подробицями він поділився в інтерв’ю МГ “Об’єктив”.

Бенгус є прихильником газонів із різнотрав’я в місті, а також виступає проти викошування всієї трави в місті “під нуль”. Пояснює, що такий підхід, який практикують у Харкові, часто веде до опустелювання та розмноження алергенної амброзії. Також наводить як приклад європейські міста.

“У країнах Європи теж часто замість злакових газонів використовують різноманіття квітучих трав. І це дуже цікаво, це наше майбутнє. Нам треба звикнути, що газон може бути не тільки рівно-зеленим килимом, а що може бути красивим навіть, якщо він різної висоти, навіть якщо на ньому ростуть будяки. Це має стати нормою, а не порушенням. Бо рівний газон з погляду біологів це монокультура, один-два види злаків. Де немає ані бджіл, ані метеликів, ані інших комашок, жучків, павучків. Для природи важливе біорізноманіття, це головна екологічна цінність і запорука сталого існування лісів і луків”, – пояснює Бенгус.

Щоб створити такі газони, по-перше, необхідно “підсівати” багаторічні рослини: волошки, шавлію, люцерну, конюшина тощо.

“Це різноманітні лучні й степові трави, які красиво квітують, дають нектар сотням видів комах і інших тварин, але вони мають недолік – різну висоту. У нас біля будинку, до речі, були чудові зарості живокосту з синіми квітками, біля яких завжди гули джмелі та бджоли – їх скосили. Тому що виконавчий директор кооперативу отримав припис терміново “прибрати високі бур’яни”, – поділився біолог.

Не визнавати все підряд бур’янами та не косити – це друга необхідна умова.

“Це один з пунктів, який ми хочемо вписати в правила догляду за рослинами у місті. Що бур’янами ми будемо вважати не ті рослини, які вважають такими на городі, сіножаті чи на пасовиську. А рослини, що шкодять людям: амброзія, чорнощир, лобода і лутига – викликають алергію, їх доцільно знищувати. Також потрібно косити там, де широкі рослини заважають проходу. Біля доріжки, щоб пагони великих рослин не хилилися на асфальт. А трохи далі від доріжки хай собі ростуть будь-які маки, волошки та інші квітучі рослини, навіть колючі”, – переконує спеціаліст.

9