Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

У столиці продовжують зростати ціни на оренду житла, – дослідження

У столиці продовжують зростати ціни на оренду житла, – дослідження
КИЇВВЛАДА • 2 переглядів • 1 хв читання

У Києві продовжують зростати ціни оренди житла. Найдешевше хочуть здавати квартири в Деснянському районі – за 10 тис. грн, а найдорожче – на Печерську, де ціни на 1-кімнатні сягають 35 тис. грн. Попит на житло в столиці тільки зростає: на початку літа квартири знаходили своїх орендарів протягом 5 днів, тоді як ще взимку – за тиждень.

Про це КВ дізналася з нового огляду ринку нерухомості від порталу ЛУН за ІІ квартал поточного року.

“За підсумками півріччя, орендні ставки в столиці продовжували зростати. На початок липня середня ціна оренди 1-кімнатних квартир в оголошеннях додала 14% з початку року та досягла позначки 18,3 тис. грн. Цікаво, що до червня 2025 року середня вартість зданих 1-кімнатних квартир зростала паралельно з підвищенням середньої ціни їх оренди”, – зазначають в ЛУН. 

У сегменті 2-кімнатних квартир середня ціна в оголошеннях на початку липня становила 28 тис. грн (+22% за пів року), тоді як реально знімали їх у середньому за 23,3 тис. грн. На “трійки” ціни також зросли: оренда в оголошеннях – 47,2 тис. грн (+19%), а реальні угоди – 30,7 тис. грн (різниця майже вдвічі). У червні цей розрив трохи зменшився – ще в травні ціни оголошень сягали 47,5 тис. грн, а зданих квартир – лише 25 тис. грн.

Найдоступніші варіанти 1-кімнатних квартир залишаються в діапазоні 14-16 тис. грн. У сегменті “двушок” найбільше варіантів пропонують за 10-20 тис. грн. А от пропозиції 3-кімнатних зазнали суттєвих змін: якщо ще в квітні більшість орендодавців просили 15-25 тис. грн, то вже в червні – 40-45 тис. грн.

Щодо загальноукраїнських тенденцій, то ринок оренди демонструє чітку регіональну сегментацію. У східних містах оренда в рази дешевша, ніж на заході. Приміром, “однушка” в Ужгороді коштує 19 тис. грн, а в Харкові – лише 4 тис. грн. Для 2-кімнатних розрив становить 4,5 раза (Київ – 28 тис. грн vs Харків – 6 тис. грн), а для 3-кімнатних – в 6 разів (Київ – 47,5 тис. грн vs Харків – 8 тис. грн).

Найбільше подорожчала оренда в східних містах-хабах для ВПО. Так, за перше півріччя ціни на 1-кімнатні виросли на 10% у Дніпрі, 14% – у Києві, 38% – в Одесі. Для “двушок” – +17% у Запоріжжі, +58% в Одесі, +22% у Києві. У Львові –  зростання на 11%, проте ціна (21,1 тис. грн) все одно нижча, ніж в Ужгороді (22 тис. грн). На “трійки” найбільше подорожчання в Одесі – +109%.

Та попри зростання у відсотках, у грошовому вираженні схід не наздогнав захід. Більше того, частка доходу, яку витрачають на оренду, в західних регіонах є рекордною: Ужгород – 76% середньої зарплати, Луцьк – 67%, Львів – 65%, Київ – 61%. У Харкові на оренду йде лише 18%, у Запоріжжі – 25%, а в Миколаєві – 30%.

“Великий відсоток зарплати, який йде на оплату орендованої квартири в центральних та західних регіонах країни, може бути великим стримуючим фактором для переїзду із більш небезпечних регіонів в безпечні”, – прокоментувала ситуацію керівниця ЛУН Статистика Людмила Кірюхіна.

Для “двушок” Київ – антирекордсмен: тут оренда “з’їдає” 93% середньої зарплати. В Ужгороді – 88%, у Львові – 81%, тоді як у Харкові – 27%, у Запоріжжі – 35%. У Хмельницькому ситуація покращилась (до 44%, -11%), а в Одесі – навпаки, витрати зросли до 70% (+21% за пів року).

Натомість аналітичний центр DIM.RIA провів власне дослідження ринку оренди. Так, згідно з його даними, у червні 2025 року в Києві та області зріс попит на оренду житла, водночас кількість доступних пропозицій дещо зменшилася. Крім того, саме в столиці зафіксували найвищі орендні ставки в Україні – зокрема, середня вартість оренди однокімнатної квартири перевищила 18 тис. грн.

Читайте: Київ та область продемонстрували найвищі ціни на оренду житла

2