Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

У Китаї відкрито новий тренувальний майданчик для ШІ-роботів

У Китаї відкрито новий тренувальний майданчик для ШІ-роботів
HiTech.Expert • 2 переглядів • 1 хв читання

На південному заході Китаю, в провінції Сичуань, відкрився новий навчальний полігон для розробки роботів зі штучним інтелектом (ШІ), що стало кроком вперед у розвитку високотехнологічної робототехнічної галузі країни.

Розташований у місті Мяньян, тренувальний полігон для роботів зі штучним інтелектом працюватиме як комплексна платформа, що об’єднує дослідження і розробку, валідаційні випробування, встановлення стандартів і комерціалізацію.

Проект, офіційно запущений 18 липня, є наріжним каменем стратегії провінції Сичуань зі створення глобально конкурентоспроможного кластера робототехніки зі штучним інтелектом на заході Китаю, повідомив у вівторок агентству “Сіньхуа” представник департаменту науки і технологій провінції Сичуань.

Завдяки швидкому розвитку таких технологій, як штучний інтелект і великі мовні моделі, китайська робототехнічна галузь переживає швидку трансформацію від лабораторних досліджень до масового виробництва і застосування.

Очікується, що в найближчі роки ця галузь побачить ринковий бум. За прогнозами Китайського інституту електроніки, до 2030 року ринок людиноподібних роботів у Китаї досягне 870 мільярдів юанів (близько 121,74 мільярда доларів США).

Очікується, що тренувальний полігон допоможе вирішити критичні проблеми, з якими стикається розвиток втіленого ШІ в усьому світі, включаючи дефіцит реальних навчальних сценаріїв, недостатню кількість високоякісних даних і неадекватні можливості для тестування в екстремальних умовах.

“Цей об’єкт функціонує, по суті, як “школа” для роботів, – сказав чиновник.

Він спрямований на подолання цих викликів шляхом створення симульованих середовищ для глибокої взаємодії і збору великих обсягів даних, тим самим прискорюючи навчання роботів, вдосконалення алгоритмів і модернізацію можливостей, що має вирішальне значення для застосування у виробництві, охороні здоров’я, міському управлінні і реагуванні на надзвичайні ситуації.

Навчально-тренувальний полігон працюватиме за операційною моделлю з одним інноваційним центром, зосередженим на основних технологіях, таких як системна інтеграція, дослідження і розробка ключових компонентів і алгоритмів, а також пілотне виробництво.

Він підтримуватиметься двома спеціальними навчальними базами для збору оперативних даних у різних умовах і уможливить розгортання різноманітних прикладних сценаріїв, зокрема, для передового виробництва, реагування на надзвичайні ситуації, соціальних послуг, туризму і міського управління.

Уряд провінції виділить спеціальний фонд на розвиток тренувального полігону, який, згідно з планом, допоможе завершити створення інфраструктури і операційної бази, залучивши до кінця 2025 року понад сім робототехнічних підприємств.

До 2027 року планується об’єднати понад 30 підприємств, сприяти застосуванню понад 30 нових технологій і запустити понад 10 нових робототехнічних продуктів, перетворивши навчальний центр на провідну національну платформу.

2