У середу, 23 липня, відбувся дев’ятий обмін військовополоненими між Україною та Росією в межах домовленостей, досягнутих за посередництва Туреччини у Стамбулі. Зокрема з російського полону вдалося визволити військових, серед яких є поранені та тяжкохворі.
Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
До звільнених входять військовослужбовці Збройних Сил України, зокрема з підрозділів Десантно-штурмових військ, Військово-морських сил, Сил територіальної оборони, а також представники Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції. Серед них є як солдати та сержанти, так і офіцери.
Декілька звільнених українців провели в полоні понад три роки після того, як були захоплені під час оборони Маріуполя. Також додому повертається останній із Захисників острова Зміїний — військовослужбовець прикордонної служби.
Наймолодшому з визволених сьогодні Захисників — 27 років, найстаршому — 66.
Загалом додому повернулися військові, які боронили Україну на різних ділянках фронту, зокрема на Донецькому, Луганському, Запорізькому, Херсонському, Харківському, Сумському та Чернігівському напрямках.
Після повернення з полону звільнені військові пройдуть обов’язковий медичний огляд і отримають повну підтримку, зокрема фізичну та психологічну реабілітацію, а також усі передбачені виплати за час перебування в неволі.
Як заявив голова російської делегації на переговорах у Стамбулі Владімір Мєдінскій, обмін відбувся групами з 250 полонених не українсько-білоруському кордоні. Наразі українська влада не озвучувала кількість захисників, яких цього разу вдалося повернути з неволі.
Що потрібно, аби повернення стало початком нового життя, а не повторною травмою, розповіла психологиня ЗСУ Олена Сек в інтерв’ю "Повернення з полону: що чекає на захисників після обміну?" редакторці відділу "Соціум" Аллі Котляр.