Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

У Бангладеш військовий літак впав на шкільний заклад: загинули 27 осіб, серед них 25 дітей

У Бангладеш військовий літак впав на шкільний заклад: загинули 27 осіб, серед них 25 дітей
ZN.UA • 54 переглядів • 1 хв читання

У столиці Бангладеш Дацці під час навчального польоту військовий винищувач F-7BGI впав на територію школи Milestone School and College. Трагедія сталася у понеділок, 21 липня. За офіційною інформацією, загинули щонайменше 27 осіб, з них 25 — діти. Про це повідомляє France24.

Літак китайського виробництва вилетів із авіабази ВПС близько 10:00 за київським часом, але невдовзі після зльоту в ньому виникли технічні несправності. За даними Збройних сил Бангладешу, пілот намагався відвести машину в бік менш населеного району, однак не впорався з керуванням. Винищувач упав просто на двоповерхову будівлю навчального закладу в густонаселеному районі Уттара.

#China made Bangladesh Air Force F-7 BGI jet crashed into Milestone School & College in #Uttara, #Dhaka, leaving one dead and multiple casualties.Such is the quality of #Chinese #Chengdu weapons, which was badly exposed during #OperationSindoor as well.#Crash #Bangladesh… pic.twitter.com/b7E46iss8w

Bangladesh Air Force jet crashes into Dhaka school, killing at least 1VC: Twitter#BangladeshAirForce #planecrash #Dhaka #dead #northeastlive pic.twitter.com/OYXXsPK01H

У момент падіння на подвір’ї школи перебували сотні учнів віком від 4 до 18 років. Більшість загиблих — діти, які саме вийшли з класів під час перерви. За словами представника Міністерства охорони здоров’я Саєдура Рахмана, внаслідок катастрофи також загинув пілот літака.

Поранення отримали понад 170 осіб, з яких 78 було госпіталізовано. Багато постраждалих перебувають у критичному стані. Як повідомили лікарі, значна частина травм пов’язана з опіками, спричиненими авіаційним паливом. У лікарні доставили щонайменше 50 дітей віком від 10 до 15 років.

Рятувальну операцію на місці трагедії проводили військові, медики та пожежники. Для евакуації постраждалих залучали гелікоптери та карети швидкої допомоги. 

Ця авіакатастрофа стала наймасштабнішою в історії Бангладеш за останні десятиліття. У вівторок, 22 липня, в країні оголосили національну жалобу. Також студенти навчального закладу вийшли на протест, вимагаючи від влади прозорого розслідування та точного звіту щодо кількості жертв. Молодь звинувачує посадовців у приховуванні реального масштабу трагедії.

Напередодні в Індії сталася ще одна масштабна авіаційна катастрофа. У місті Ахмедабад, під час зльоту, розбився пасажирський літак авіакомпанії Air India, що виконував рейс AI171 до Лондона. На борту перебувало 232 пасажири та 12 членів екіпажу.

За попередніми висновками слідчих, двигуни Boeing Dreamliner втратили потужність майже одразу після відриву від злітної смуги. Індійське бюро з розслідування авіаційних інцидентів (AAIB) вказує на можливі проблеми з перемикачами подачі пального, які могли самовільно перейти в положення «вимкнено», внаслідок чого обидва двигуни залишилися без пального. Командир екіпажу, 56-річний Суміт Сабхарвал, мав понад 15 тисяч годин нальоту й був інструктором Air India. Другим пілотом був 32-річний Клайв Кундер із досвідом понад 3 тисячі годин у повітрі.

54