Президент США Дональд Трамп розглядає можливість включення далекобійних ракет, зокрема JASSM-ER, до нового пакету військової допомоги Україні, пише Military Watch Magazine із посиланням на власне джерело.
«Дональд Трамп розглядає можливість надання дозволу на поставку перших крилатих ракет JASSM, що запускаються з повітря, Збройним силам України. Ці ракети будуть оснащувати зростаючий парк винищувачів F-16 Військово-повітряних сил України, які, хоча і складаються з застарілих моделей часів холодної війни, можуть служити ефективними платформами для запуску ракет під час польотів глибоко за лінією фронту», - йдеться в матеріалі видання.
Напередодні стало відомо, що США нададуть Україні пакет озброєння, який у тому числі може включати ракети великої дальності, здатні вражати цілі в глибині Росії.
Профільні медіа, зокрема Defense Express, зазначили, що враховуючи технічні спроможності України, під такі параметри підпадають балістичні ракети нового покоління PrSM для комплексів HIMARS, які почали надходити на озброєння армії США лише нещодавно, тому їх поставка малоймовірна, або ж авіаційні крилаті ракети JASSM-ER.
Ракети JASSM-ER розроблені компанією Lockheed Martin та вироблялись у чималих обсягах з 2003 року.
Це високоточна крилата ракета класу «повітря-земля», призначена для ураження важливих, високозахищених стаціонарних і цілей, що переміщуються, в будь-яких метеоумовах і в будь-який час доби, з дистанцій поза зоною дії засобів ППО супротивника.
Дальність польоту становить до 925 км, а система наведення включає інерційну та супутникову навігацію з тепловізійною головкою самонаведення вагою 450 кілограмів. (Базова версія JASSM здатна вражати цілі на відстані 360 км).
Ракети активно постачаються європейським союзникам США, зокрема Польщі, і раніше розглядалися для передачі Україні. Наразі ракети використовують чотири країни, включаючи Польщу, яка отримала 110 ракет для своїх винищувачів F-16.
Водночас аналітики зазначають, що українські F-16 зможуть нести ракети JASSM-ER лише після відповідного програмного оновлення. При цьому їх інтеграція можлива і на бомбардувальники Су-24М, як це вже було зроблено з європейською ракетою Storm Shadow.