Якими б винахідливими не були б рибалки, їхній креатив обмежує закон. Нові Правила любительського рибальства чітко регламентують норми вилову рибних трофеїв. За перелов доведеться крім штрафів доведеться заплатити за кожну зайву рибку чи рака. У яку суму обійдеться такий незаконний трофей розповість «Наше місто».
Деякі любителі повудити вважають, що чим більше вони зловлять риби, то краще, але це не так.
Нагадаємо, що за порушення правил рибальства накладається штраф у розмірі від 2 до 10 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, тобто 34 грн і 170 грн;
за грубе порушення правил – штраф у розмірі від 20 до 40 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь для рибного лову, тобто 340 грн і 680 грн відповідно.
Водночас, окрім штрафу потрібно заплатити таксу за кожну рибу. Це сума компенсації за шкоду, заподіяну водним біоресурсам, і її суми більш відчутні, ніж суми штрафів. Розміри такси встановлено постановою КМУ від 29 вересня 2023 року № 1042. Приміром, можуть стягуватися такі компенсації за вилов залежно від виду риби:
– Оновлені Правила любительського рибальства, затверджені 2022 року з поправками 2023 року, встановлюють чіткі обмеження: добова норма вилову становить 3 кг на особу, – зазначає Дмитро Кобяков. – Мінімальні розміри риби (наприклад, 70 см для сома або 40 см для судака) сприяють збереженню рибних запасів. Посилення контролю з боку рибоохоронних патрулів і штрафи мотивують рибалок користуватися корисною практикою: зловив-відпустив.
До речі, нинішні штрафні санкції вражають не менше, ніж розповіді про рибні трофеї. Браконьєрство – задоволення дороге!
У недавньому минулому рибні свавільники тільки посміювалися. Сміховинні штрафи (від 34 до 170 грн) абсолютно їх не лякали. Але нещодавно законодавці значно посилили міру відповідальності. За грубе порушення правил рибальства доведеться заплатити від 3400 до 8500 грн. Але це ще не все! Кабмін ввів персональні санкції на різні види трофеїв.
Таким чином, заборонена риболовля може потягнути на десятки тисяч гривень.
– Якщо рибалка перевищив норму вилову або ловив у забороненому місці, або в заповіднику, там інші такси, то плюс до штрафу налічується шкода, завдана природі, – розповідає авторитетний іхтіолог Роман Новицький. – Залежно від виду риб, такса може бути і 1200 грн за хвіст, і 1500, і навіть 3332 грн, якщо це, наприклад, рак. У дозволений час, коли раки не линяють і не виношують потомство, дозволено ловити до 30 екземплярів. Якщо зловив, приміром, 40 штук, то за 10 зайвих раків порахують збиток природі: 10 х 3332 = 33 320 гривень. Така арифметика!
І це справедливо. Адже справжня риболовля насамперед не промисел, а корисне і приємне хобі.
Раніше ми писали про те, що масову загибель сомів на Дніпрі експерти назвали варварським убивством.
Категорія: Новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Новини Дніпра