Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Що сталось 22 липня: законодавчі правки по НАБУ, акції протесту, втрата «Mirage» й загибель комбрига «Люті»

Що сталось 22 липня: законодавчі правки по НАБУ, акції протесту, втрата «Mirage» й загибель комбрига «Люті»
Вінниця.info • 1 переглядів • 1 хв читання

Після голосування у парламенті 22 липня законодавчих правок, якими зменшили повноваження НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), ввечері у містах молоді люди виходили на мирні акції протесту із плакатами «come back епоха януковича», «руки геть від НАБУ»... Акції пройшли у Києві, Львові, Вінниці та інших містах. Громадські активісти, експерти та журналісти завили, що прийняті правки це демонтаж незалежності НАБУ та САП.

Вчора також були брифінги керівників НАБУ, САП та Генерального прокурора, який отримав більше повноважень, завдяки прийнятим правкам. До нього були питання, адже тепер Генпрокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ, яке розслідує корупцію високопосадовців.

На брифінгу Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що не забиратиме в САП справу щодо колишнього віцепрем’єр-міністра Олексія Чернишова.

«Я і сам піду в суд по Чернишову. Адже вважаю, що прокурори повинні ходити до суду - підтримати державне обвинувачення щодо резонансних справ: як окружні прокурори, так і обласні. Це наша робота», - цитує Кравченка «Укрінформ».

Володимир Зеленський у зверненні, яке вийшло 23 липня о 01 годині, заявив, що антикорупційна інфраструктура працюватиме, тільки без російських впливів.

«Говорив із керівником НАБУ Семеном Кривоносом, прокурором САП Олександром Клименком, Генеральним прокурором Русланом Кравченком, головою Служби безпеки України Василем Малюком. Різні виклики, ми все це обговорили. Антикорупційна інфраструктура працюватиме, тільки без російських впливів – від цього треба все очистити. І справедливості має стати більше. Звісно, що НАБУ та САП будуть працювати. І важливо, що Генеральний прокурор налаштований на те, щоб в Україні реально забезпечувалась невідворотність покарання для тих, хто йде проти закону. Це те, що справді потрібно для України. Справи, які лежали, мають розслідуватись. Роками посадовці, які втекли з України, чомусь спокійно живуть за кордоном – у дуже приємних країнах і без юридичних наслідків. Це не нормально. Немає жодного раціонального пояснення, чому кримінальні провадження на мільярди «висять» роками. І немає жодного пояснення, чому росіяни досі можуть отримувати інформацію, яка їм необхідна. Важливо, щоб без росіян. Важливо, щоб була невідворотність покарання і щоб суспільство це дійсно бачило», - сказав Володимир Зеленський.

Командир Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють», полковник поліції Максим Казбан загинув у ДТП на Донеччині.

«Свій бойовий шлях він розпочав у 2014 році, брав участь у протистоянні збройній агресії рф проти України на найгарячіших напрямках фронту. Під його керівництвом воїни бригади «Лють» першими зустріли ворога на Торецькому напрямку.

Щирі співчуття родині, друзям, побратимам і всім, хто мав честь служити з ним поруч», - написали в МВС.

«Увечері 22 липня 2025 року, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage-2000, сталася відмова авіаційної техніки, про що пілот доповів керівнику польотів. Далі діяв грамотно, як належить у кризових ситуаціях, і успішно катапультувався.

Пошуково-рятувальна команда знайшла льотчика, стан стабільний.

Призначено спеціальну комісію, для встановлення причин авіаційної події», - повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Вінниця.info, фото Мустафа Найєм, Суспільне, ОП, Укрінформ, МВС

1