Іван «Мовчун» у цивільному житті – щелепно-лицьовий хірург з Кам’янського, що на Дніпропетровщині, з перших днів війни – у складі 108 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ. Про історію військового читайте в матеріалі «Наше місто» з посиланням на групу у фейсбук «108 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ».
– Вже 24 лютого 2022 року я добровольцем доєднався до нашої частини та пішов в розвідку, – каже Іван. – До цього мав досвід військової служби саме за цим бойовим фахом. У розвідці мені все було знайомо.
Із часом військовослужбовець з позивним «Мовчун» пройшов шлях від водія та санінструктора до начмеда підрозділу. Його обов’язки охоплюють широкий спектр завдань — від надання медичної допомоги на базі медичного пункту до участі в евакуації поранених разом з екіпажами.
За словами Івана, одним із найризикованіших напрямів залишається евакуація поранених, так званий «медевак». Він згадує чимало подібних операцій, найнебезпечніші з яких відбувалися на Донецькому напрямку. Особливо в пам’яті залишився штурм Нескучного та вивезення трьох поранених бійців.
На Запорізькому напрямку Мовчун також забезпечував бойові дії підрозділу в районі одного з населених пунктів. Під час однієї з операцій доводилося евакуювати поранених пішки, адже техніка не могла наблизитись через активність противника. Евакуацію ускладнювали складні погодні умови — зима, бруд і важке пересування. Попри всі труднощі, евакогрупі вдалося виконати завдання та врятувати життя бійців.
На питання про адаптацію цивільного медика до умов фронту Іван зазначає, що все залежить від налаштування людини. Якщо ще на етапі підготовки розуміти, що це війна, і докладати максимум зусиль, адаптація проходить легше. За його словами, війна вимагає повної віддачі та постійного професійного і фізичного зростання.
Попри тривалий період служби, Іван мріє повернутися до мирного життя — до родини, дружини та дітей, а також відновити роботу за своєю медичною спеціальністю. За його словами, роки війни наклали значний відбиток, і найбільше зараз хочеться спокою, дому та родинного тепла.
Нагадаємо, щодня рятує життя на фронті: історія військової медикині з ТрО Дніпра.
Раніше ми писали: Мріє про майбутнє без війни для своїх дітей: історія бойової медикині з ТрО Дніпра.
Також говорили: Був бойовим медиком, водієм військової вантажівки та оператором дронів: історія захисника з ТрО Дніпра.
Категорія: Війна, Новини Дніпра
Позначки: Війна, Україна Росія війна