Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну викликало ефект цунамі – президент Економічної ради ООН

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну викликало ефект цунамі – президент Економічної ради ООН
ZN.UA • 91 переглядів • 1 хв читання

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало причиною глобальної продовольчої кризи та масових переміщень людей, а також серйозно ускладнила досягнення Цілей сталого розвитку. Попри це економіки України демонструє стійкість. Про це заявив президент Економічної та соціальної ради ООН (ЕКОСОР), постпред Канади Боб Рей в коментарі кореспонденту «Укрінформу».

«Вторгнення в Україну від самого початку спричинило негайну міжнародну продовольчу кризу, яка миттєво підвищила ціни на їжу для мільярдів людей», – зазначив Рей.

Він також звернув увагу, що війна стала причиною переміщення мільйонів людей як всередині України, так і за її межами. Отже, додав Рей, населення Української держави стало меншим і виникло питання: як допомогти людям впоратися із такою масштабною примусовою міграцією.

Загалом, за його словами, для світової економіки наслідки вчинку РФ «є послідовно негативною». Боб Рей додав, що міжнародні організації повинні робити все можливе, аби сьогодні були доступні ціни, а в людей було достатньо їжі. Він переконаний, що спричинена всіма вище наведеними факторами інфляція, яка зараз вже зменшується, також мала «глибоко негативний вплив».

«Усе це доказ старого вірша, написаного понад 400 років тому британським поетом (Джоном Донном, - ред.), у якому сказано: жодна людина не є островом; кожна людина є частиною материка, великого світу», –  додав Боб Рей.

Він зазначив, що події мають значно ширші наслідки, ніж часто всі усвідомлюють. У контексті російсько-української війни він додав, що «не назвав це ефектом кіл на воді – це радше ефект цунамі, з огляду на той вплив, який це мало і має досі»

Події мають значно ширші наслідки, ніж ми часто усвідомлюємо, зауважив він, додавши: «І я б не назвав це ефектом кіл на воді – це радше ефект цунамі, з огляду на той вплив, який це мало і має досі».

«Українська економіка – стійка. Український народ – стійкий. І, сподіваюся, стійкість друзів України також буде достатньою, аби Україна змогла досягти успіху у своїй самообороні», – резюмував дипломат.

Раніше Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила останні перевірені дані, які свідчать про значне зростання дитячих жертв, а також про зростання ризиків для дітей, які поєднують онлайн-вплив зі смертельними наслідками офлайн.

За підтвердженими даними, у період з 1 березня по 31 травня 2025 року в Україні загинули або були поранені 222 дитини. Це втричі більше, ніж у попередньому кварталі (73 випадки). Найбільше постраждалих зафіксовано у квітні — 97 дітей, що стало найвищим щомісячним показником з червня 2022 року. Про це повідомили ЮНІСЕФ та Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

91