Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Навчання на стаціонарі: чи може студент офіційно працевлаштуватися

Навчання на стаціонарі: чи може студент офіційно працевлаштуватися
ZN.UA • 9 переглядів • 1 хв читання

В Україні трудові відносини між працівниками та роботодавцями регулюються відповідним законодавством. Бувають випадки, коли студенти, які навчаються на денному відділенні, хочуть влаштуватися на роботу. Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, чи може студент денного відділення університету офіційно піти працювати на роботу.

У Держпраці зазначили, що законом від 23.05.1991 № 1060-XII «Про освіту» (абзац 14 частини 1 статті 51) та законом від 01.07.2014 № 1556-VII «Про вищу освіту» (пункт 3 частини 1 статті 62) студентам забезпечено право на трудову діяльність у встановленому порядку в позанавчальний час. Отже, право студентів денної форми навчання на трудову діяльність передбачено законодавством.

«Працівники-студенти мають такі самі трудові права та обов’язки, як і інші працівники», – йдеться у повідомленні.

Фахівці підкреслили, що роботодавець, який приймає студентів на роботу, має перевірити, чи немає серед них неповнолітніх осіб, для яких законодавством передбачено особливі вимоги працевлаштування та виконання трудових обов’язків.

«Праця неповнолітніх осіб, а саме осіб, які не досягли 18-річного віку, регламентується, зокрема, нормами статей 187-200 КЗпП України. При прийнятті на роботу зазначеної категорії працівників слід ураховувати, що статтею 51 КЗпП України передбачено встановлення скороченої тривалості робочого часу (36 годин на тиждень) для працівників, у тому числі студентів, віком від 16 до 18 років, а також зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці», – йдеться у повідомленні.

У Держпраці додали, що студент, який навчається на стаціонарному (очному) відділенні навчального закладу, може виконувати трудові обов’язки лише у вільний від навчання час:

Фахівці зауважили, що ч. 1 ст. 56 КЗпП України визначено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень, а в частині 2 цієї ж статті встановлено, що оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

«Режим роботи студентів залежатиме від графіка навчання, а оплата праці – від тривалості виконання трудових обов’язків», – резюмували у Держпраці.

Раніше фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, хто такі сезонні працівники та які особливості трудових відносин з ними.

9