Китай готовий витратити мільярди доларів на будівництво велицезної греблі у тибетських горах
Китайський прем'єр Лі Цян дав старт будівництву мега-греблі у нижній течії річки Ярлунг Цангпо в Тибеті. Загальна сума запланованих інвестицій складає колосальні 1,2 трильйона юанів, або 167 мільярдів доларів США.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на китайське інформаційне агентство "Сіньхуа".
У суботу також було офіційно представлено нову компанію — China Yajiang Group. Вона відповідатиме за будівництво гідроенергетичного проєкту, що складатиметься з п'яти каскадних гребель. Розташування будівництва – місто Ньїнгчі, на південному сході автономного регіону Тибет.
За даними "Сіньхуа", електроенергія, яка буде генеруватися, переважно передаватиметься за межі Тибету, а також використовуватиметься для місцевих потреб. Хоча деталі щодо потужності проєкту не розголошуються, загальний обсяг інвестицій робить цю греблю одним із найдорожчих інфраструктурних проєктів в історії. Це також, ймовірно, стане значною підтримкою зусиль Пекіна з відновлення економічного зростання.
Однак ця гребля може стати додатковим джерелом напруги між Китаєм та Індією. Річка Ярлунг Цангпо протікає через спірний район Аруначал-Прадеш і є притокою однієї з головних річок Індії. Втім, Пекін запевняє, що негативного впливу на низинні райони не буде.
Екологи в Китаї давно стурбовані незворотним впливом будівництва гребель у ущелині Ярлунг Цангпо, де річка опускається на 2000 метрів висоти на 50-кілометровій ділянці.
Ця територія є домом для національного природного заповідника та одним із провідних осередків біорізноманіття країни. Будівництво такого масштабного об'єкта в екологічно чутливій зоні викликає серйозні побоювання щодо його довгострокових наслідків для природи та екосистем регіону.
Нагадаємо, Китай представив мікродрон, схожий на комара. Ймовірно, його планують використовувати для таємних місій, але експерти зі США сумніваються в його бойовій ефективності.