Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Не змогла пройти повз: як зооволонтерка з Дніпра врятувала собаку від війни

Не змогла пройти повз: як зооволонтерка з Дніпра врятувала собаку від війни
Наше місто • 2 переглядів • 1 хв читання

8-річну кане-корсо, на ім’я Фрея евакуювали з Донеччини. Її врятувала зооволонтерка з Дніпра Олена Мосійчук. Собаку військові знайшли в покинутому будинку. Вона кричала від страху, коли люди намагалися підійти – спершу подумали, що агресивна. Але згодом з’ясувалося: це був переляк і біль, пише «Наше місто».

«У нас було рівно три доби на порятунок – щоб заїхати в село, де вона була. Потім його повністю закривали, і цивільних уже не пускали. На жаль, ми не встигли. Я не знайшла ні РЕБів, ні спеціальних пістолетів. Спершу думали, що вона агресивна – кричала з переляку, коли військові підходили годувати її», – розповідає зооволонтерка Олена.

Через ремонт власної автівки зоозахисниця не змогла одразу забрати Фрею. Її вивезли військові, а згодом передали в руки Олені. На цьому етапі стало зрозуміло – собака в критичному стані.

Після евакуації у Фреї виявили кілька важких хвороб дирофіляріоз (зараження паразитами через укуси комарів), запалення вух і, найстрашніше, – онкологічну пухлину, що буквально «висіла каменем».

«Коли військові надіслали відео, як годують її – в неї просто висіла кам’яна пухлина. Я скинула відео лікарю, і він одразу сказав: “Лєна, готуйся – це онкологія”», – ділиться дніпрянка.

Фрею прооперували. Вона пройшла складне лікування і попереду – ще чотири курси хімієтерапії. Лікування дирофіляріозу триватиме приблизно рік.

«90% собак, яких ми вивозимо з Донеччини чи Луганщини, мають дирофіляріоз. Це серйозно, але ми боремось», – пояснює Олена.

У день евакуації Олена прийняла рішення залишити Фрею собі. Вона згадала кане-корсо свого брата, який загинув у полоні. Його собаку було розстріляно. Для Олени це стало справжнім символом пам’яті.

«Ми вже їхали звідти, де її забирали. Я зупинилась на заправці, подзвонила татові: кажу – дивись. А він каже: “Ну що, мала, ми її залишаємо”. Фрея – це відчуття, ніби мій брат поруч. І коли бачиш, як після операції вона радіє життю, розумієш – ми на правильному шляху. Ми все робимо правильно. І треба продовжувати», – ділиться зооволонтерка.

Зараз Фрея живе на платній перетримці. Її поступово адаптують до нових умов. Вона вчиться ходити на повідку, контактувати з людьми, звикає до тиші — якої не знала в зоні бойових дій.

«Я її називаю бабка-інтелегентка. Вона настільки інтелігентна. Тут їй добре. Вона хоче гуляти. А там – видно, що її не виводили за територію. Не було жодної хвилини тиші», – розповідає зооволонтерка.

Олена Мосійчук – зооволонтерка з 2014 року, каністерапевт. У її притулку зараз понад 40 тварин, багатьох із яких вона готує до каністерапії — допомоги дітям із емоційними та психічними розладами.

«Собак, яких я рятую, я перевиховую на каністерапевтів. Родина, якій потрібен такий собака, зможе забрати його безкоштовно. Бо виховати терапевтичного собаку спеціально під дитину – дуже дорого. А ми робимо це безкоштовно», – каже Олена.

У планах – модульний притулок, який можна евакуювати у разі загрози. І навіть розширення проєкту на диких тварин.

Ви можете підтримати Олену і Фрею, зробивши донат на потреби притулку або лікування тварин:

Нагадаємо, Дружні до чотирилапих: як у Дніпрі облаштовують майданчики для вигулу та тренування собак.

Раніше ми писали, що в Україні затвердили нові правила перевезення тварин: що треба знати.

Також говорили: Як волонтери Дніпра рятують тварин війни.

Категорія: Відео, Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: Головне, Дніпро, Допомога, Новина Дніпра, Тварини

2