Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Нашестя сарани на Дніпропетровщині: біолог пояснив, як це пов’язано із знищенням Каховського водосховища

Нашестя сарани на Дніпропетровщині: біолог пояснив, як це пов’язано із знищенням Каховського водосховища
Наше місто • 9 переглядів • 1 хв читання

Останніми тижнями мешканці Нікопольського району, Криворіжжя, а нині й Дніпра фіксують нашестя сарани. Відео з комахами заполонили соцмережі, а жителі хвилюються: чи варто чекати на катастрофу? Науковці заспокоюють — явище хоч і рідкісне, але природне та цілком передбачуване, пише «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.

Як пояснив професор Дніпровського державного аграрно-економічного університету, доктор біологічних наук Роман Новіцький, головним тригером масового розмноження сарани стало знищення Каховського водосховища.

«Вперше за 30 років ми спостерігаємо таку навалу сарани. Після підриву дамби Каховської ГЕС зник природний водний бар’єр, змінився мікроклімат. Спекотне і посушливе літо створило ідеальні умови для того, щоб личинки вижили, а дорослі особини змогли розмножитися. До того ж вітрові потоки можуть переносити сарану на сотні кілометрів», — розповів вчений.

Фахівець зауважив, що навала сарани — явище короткочасне: зазвичай триває від одного до двох тижнів. Природа має власні механізми саморегуляції. Зокрема, птахи, як-от горобці, активно винищують комах, використовуючи їх як поживну їжу.

«Уже є в інтернеті фото та відео того, як з сараною борються горобці. Сотні горобців кинулися глювати поживну їжу. Це — природна реакція, і вона дуже ефективна. Також велика кількість особин з’явилася тому, що личинки вижили — їх не знищили ані птахи, ані інші хижаки», — зазначив Новіцький.

За словами професора, знищення сарани за допомогою хімікатів небажане — разом із нею можуть загинути й інші корисні комахи: коники, цвіркуни, джмелі. Тож біологи закликають не панікувати і не вдаватися до радикальних методів.

«Хочеться закликати наших фермерів та мешканців не боротися із сараною ударними темпами. Краще дочекатися, поки природа сама врегулює ситуацію», — підсумував науковець.

Крім того, мешканці області повідомляють і про інше природне явище — масовий рух жаб через дороги. За словами біолога, це також цілком природна ситуація: жабенята, що нещодавно вилупилися, шукають нові місця для життя. Спостереження за ними стало несподіванкою лише тому, що подібні процеси відбуваються переважно поза людським оком.

Нагадаємо, Дніпровський зоолог пояснив, що могло спровокувати нашестя сарани.

Раніше ми писали про те, що сарана дісталася Дніпропетровської області.

Фото: з відкритих джерел, ДніпроTV.

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: Дніпро, Дніпропетровська область

9