За підсумками зустрічі на рівні міністрів "Україна – Південно-Східна Європа" у хорватському Дубровнику сторони підтримали запрошення України до НАТО.
Відповідне комюніке опублікувала пресслужба Міністерства закордонних справ, пише "Європейська правда".
Підписанти комюніке за підсумками зустрічі на рівні міністрів "Україна – Південно-Східна Європа" підтримали Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно із членством в НАТО.
"Членство в НАТО залишається найкращим економічно ефективним варіантом безпеки для України. Ні Росія, ні будь-яка інша держава, яка не є членом НАТО, не має права вето на розширення Альянсу. Ми повністю підтримуємо право України обирати власні механізми безпеки та вирішувати своє майбутнє, вільне від зовнішнього втручання", – йдеться у заяві.
Також вони підтвердили рішучість забезпечити подальший прогрес у виконанні визначених Європейським Союзом критеріїв вступу та фундаментальних цінностей ЄС.
"Майбутнє членство України, Республіки Молдова та наших партнерів із Західних Балкан в ЄС є життєво важливим для довгострокової стабільності, безпеки та процвітання нашого регіону та Європи в цілому", – наголосили міністри.
Зокрема у комюніке сторони засудили повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну, а також зобов’язалися посилювати співробітництво у сфері протидії гібридним загрозам, маніпуляціям та втручанню з боку іноземних держав, дезінформаційним кампаніям та зловмисним кіберопераціям.
Країни також закликали зберегти та посилити санкції проти Росії, зокрема в банківському та енергетичному секторах, одночасно належним чином та ефективно запобігаючи обходу санкцій.
Також сторони зобов'язалися сприяти поточному та післявоєнному відновленню та реконструкції України.
Серед підписантів комюніке: Хорватія, Україна, Молдова, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія, Румунія, Словенія, Греція, Косово та Боснія і Герцеговина.
Як відомо, генсек НАТО Марк Рютте після засідання Північноатлантичної ради в Гаазі підтвердив наміри Альянсу продовжити підтримку України на шляху до членства.
Про очікувані результати саміту читайте у статті "Все про саміт НАТО у Гаазі, що поєднає успіх та провал".
Повний текст декларації саміту читайте у публікації "Рішення НАТО про Україну і оборонні витрати: повний текст із поясненнями".