Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Міноборони допустило до експлуатації у червні понад 120 зразків озброєння та нової техніки

Міноборони допустило до експлуатації у червні понад 120 зразків озброєння та нової техніки
ZN.UA • 0 переглядів • 1 хв читання

Бути залежним від постачання зброї та боєприпасів від інших країн - приректи себе на болісні результати. Саме тому в Україні з'являються нові розробки вітчизняних виробників, які можуть змінити ситуацію на полі бою. Зразків озброєння стає все більше, повідомляє  2 липня Міністерство оборони.

Минулого місяця оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації понад 120 нових зразків озброєння та військової техніки. Більше сотні з них – вітчизняного виробництва. Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.

Найбільше у червні кодифіковано безпілотних авіаційних комплексів різних типів та призначення (близько 50), інженерних засобів, боєприпасів (більшість для БПЛА), наземних роботизованих комплексів (понад 10) вітчизняного виробництва.

Темпи розробки та виробництва інноваційних зразків озброєння українськими виробниками високі. Це підтверджує статистика кількості допущених до експлуатації зразків озброєння та військової техніки з початку 2025 року – понад 600. Для порівняння, минулого року за перше півріччя було кодифіковано понад 300 вітчизняних новинок ОВТ.

У першому півріччі арсенал БПЛА поповнився понад 270 новими зразками. Це майже втричі більше, ніж торік за аналогічний період. Також кодифіковано 8 вітчизняних зразків бронетехніки та бойових модулів для неї, понад шість десятків нових засобів РЕБ/РЕР. Крім того, за 6 місяців цього року кодифіковано майже 30 нових інженерних засобів різного призначення, понад три десятки наземних роботизованих комплексів.

Нагадаємо, на безпековому форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі заступник міністра оборони України Олександр Козенко заявив, що на сьогодні український оборонно-промисловий комплекс спроможний виробляти 10 мільйонів дронів на рік. 

Зокрема під час виступу Козенко розповів учасникам форуму про спроможності ОПК України. За його словами українські дрони значно дешевші за аналоги та протестовані в бою.

 Олександр Козенко також наголосив, що завдяки досвіду, який набувають українські оператори БПЛА щодня, Україна “пише доктринальні зміни використання цих засобів ураження”. Він додав, що безпілотники завдають 80% від всіх уражень на полі бою.

0