Міністерство економіки представило концепцію промислової стратегії, яка має стати фундаментом економічного зростання України після війни. Про це повідомила пресслужба міністерства.
Презентація відбулася під час міжнародної конференції з відновлення України URC 2025 у Римі.
Стратегія передбачає відновлення та оновлення промисловості після війни з акцентом на підвищення ефективності, стійкості та залучення до світових виробничих ланцюгів.
Вона має на меті розвиток сучасної, конкурентної та орієнтованої на експорт промисловості, посилення зв'язків з ринком ЄС, підтримку бізнесу й створення нових якісних робочих місць.
За словами заступника міністра Андрія Телюпи, Україна робить ставку на галузі, де має очевидні конкурентні переваги - зокрема, виробництво сталі, титану, літію та графіту, відновлювану енергетику й цифрові технології.
"Поєднання цих ресурсів та інновацій дасть можливість створювати сучасні виробництва і забезпечити економічну стійкість та стратегічну автономію", - наголосив Телюпа.
→ машинобудування;→ металургія (зокрема зелена);→ енергетика (включно з відновлюваною);→ ІТ та цифрові індустрії;→ інфраструктура та будівництво;→ агроперероблювання;→ виробництво оборонної та дуальної техніки.
Для реалізації стратегії планується створення дорожньої карти переходу від екстрених заходів до сталого зростання.
Для цього передбачається реформування наявних програм підтримки, запуск платформ державно-приватного діалогу, впровадження стратегій смартспеціалізації (Smart Specialisation), узгоджених зі стандартами ЄС.
Виклики, які враховує стратегія:
→ руйнування промислової інфраструктури внаслідок війни;→ висока залежність від сировинної моделі;→ низька продуктивність держпідприємств;→ недостатній рівень інновацій та технологій;→ спадкова висока вуглецева інтенсивність виробництва.
Фіналізація стратегії запланована до кінця 2025 року, а її впровадження передбачене на 2026-2030 роки.
Розробку документа Міністерство економіки здійснює у співпраці зі Світовим банком, OECD, UNIDO та Київською школою економіки.