Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Літня відпустка без тривог: як захистити своє житло від злодіїв

Літня відпустка без тривог: як захистити своє житло від злодіїв
Наше місто • 5 переглядів • 1 хв читання

Поки ви насолоджуєтеся відпусткою, ваш дім може стати мішенню для крадіїв. «Наше місто» розповідає, як правильно підготувати квартиру чи будинок до відсутності господарів та які помилки найчастіше допускають власники житла.

Дніпрянка Олена на власному досвіді переконалася, наскільки швидко може статися біда навіть під час звичайної прогулянки. Жінка живе на житловому масиві Перемога, і її квартиру обікрали, коли вона вийшла з маленьким сином на прогулянку.

Поки жінка гуляла з сином, її квартиру обікрали. Фото з соцмереж

«Залишила відчиненим балкон на другому поверсі. Нас не було приблизно годину, але за цей час зловмисники встигли залізти по решітках балкона першого поверху, забрати прикраси, гроші, ноутбук і навіть подарунок — нерозпакований набір косметики та вийшли через вхідні двері», — розповідає Олена.

Повернувшись додому з дитиною, жінка спочатку побачила відчинену квартиру, а потім повний розгардіяш. Перше, що вона зробила, подзвонила свекрусі та попросила, щоб син побув деякий час у неї.

«Потім викликала поліцію і нічого не прибирала. Надивилася детективних серіалів, де для розслідування просять не чіпати нічого до приїзду слідчих. Було відчуття огиди, що хтось копирсався у твоїх речах. І не так шкода грошей та речей, як те, що це побачив маленький син», — згадує дніпрянка.

У поліції відкрили кримінальне провадження. Коли жінку покликали дати показання, слідчий розповів, що у Дніпрі у той час орудувала група крадіїв-гастролерів з іншого регіону. 

«Не знаю, чи знайшли крадіїв та чи покарали їх, але з того часу замикаю все, коли виходжу в магазин навіть влітку. А коли їду у відпустку, то прошу знайомих чи сусідку час від часу ввечері вмикати світло та телевізор. Бо слідчий розповів, що нашу квартиру перед пограбуванням пасли — стежили за нашим графіком та вираховували зручний час для крадіжки», — пояснює жінка.

За даними Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області, у Дніпрі за червень та початок липня 2025 року сталося понад 40 крадіжок. Серед них: 7 з квартир, 1 кишенькова крадіжка і 9 з автомобілів.

Злодії крадуть речі, які власники залишили в авто. Фото з соцмереж

Найбільше випадків фіксують у Центральному, Соборному, Шевченківському та Новокодацькому районах з магазинів, у парках чи просто на вулиці.

«Порівнюючи статистику щодо скоєних крадіжок відповідно до сезонів, слід відзначити, що найбільша їх кількість фіксується саме влітку, коли на вулицях більша кількість людей. Якщо, наприклад, взимку таких злочинів зареєстровано – 95, то влітку їх кількість може збільшуватись до 200», – повідомили у поліції.

У департаменті громадського порядку та цивільного захисту населення Дніпровської міської ради радять перед від’їздом перевірити надійність замків та зачинити всі вікна й балкони.

У департаменті громадського порядку міськради Дніпра радять зачиняти вікна та двері та ставити житло на сигналізацію. Фото з соцмереж

«Обов’язково вимкніть воду, газ і електроприлади, за винятком систем сигналізації або таймерів. Якщо у вас встановлена охоронна сигналізація, не забудьте її активувати», – порадили у міськраді.

Якщо трапляється злочин, Ситуаційний центр Дніпровської міськради передає поліції відео з камер. Це допомагає знайти підозрюваних, розпізнати їхні обличчя або авто та відстежити маршрут.

За можливості експерти радять скористатися послугами охоронних компаній, бо це значно підвищує рівень захисту житла.

У Дніпрі послуги охорони житла пропонують кілька приватних компаній. Вартість обладнання з монтажем коливається від 1999 гривень до 14700 гривень, залежно від складності системи та площі приміщення. Щомісячна абонентська плата за охоронні послуги становить від 350 до 600 гривень.

В поліції охорони цілодобово стежать за понад 16 тисячами об’єктів у Дніпрі та області. Фото Володимира Федорищева

Окрім приватних охоронних компаній, в Україні діє державна структура — поліція охорони. У Дніпрі працює 11 патрулів поліції охорони, а по всій області — 22 патрулі.

Полковник поліції Павло Грибачов, заступник начальника Управління поліції охорони в Дніпропетровській області, знає про необхідність охорони житла не лише з професійного, а й з особистого досвіду.

Павло Грибачов знає, як діють злодії та радить добре ховати цінні речі. Фото – Володимир Федорищев

«Був у мене випадок, коли я відпочивав ще у нашому українському Бердянську. В мене у будинку була своя автономна сигналізація, і поки я був на відпочинку, прийшло повідомлення, що спрацювала сигналізація. Поки я додзвонився до сусідів о 3 годині ночі пройшло хвилин 20. Коли прийшов працювати у поліцію охорони, то одразу поставив будинок під охорону», – розповів Павло Грибачов.

Встановлення стандартного комплекту сигналізації від поліції охорони починається від 9 000 гривень. Абонентська плата для квартир становить від 299 гривень на місяць, для приватних будинків — від 400 гривень на місяць. Окремо тривожна кнопка коштує від 150 гривень. Житло можна охороняти як постійно, так і тільки на час відпустки, а за обладнання не обов’язково платити все одразу. Поліція охорони, як сучасна структура, пропонує взяти обладнання в оренду чи платити за пристрої у розстрочку.

У Дніпрі працює найсучасніший пульт охорони в Україні. Фото Володимира Федорищева

«Наша найбільша перевага — це те, що ми працюємо у системі Національної поліції. Ми маємо право застосовувати вогнепальну зброю, спеціальні засоби, затримувати порушника, складати про це відповідні документи. У нас є вертикаль підпорядкування та контроль», — пояснює Павло Грибачов.

Час прибуття патруля поліції охорони на виклик становить від 3 до 7 хвилин. Система працює цілодобово, а пульт охорони в Дніпрі, який працює безперервно з 2021 року, вважається одним з найсучасніших у державі.

Щоб домовитися про охорону, треба підтвердити право на житло:

Замовити послугу можна за номером 9899, а монтаж обладнання займає близько 1,5 години.

Павло Грибачов, який раніше розкривав крадіжки, поділився практичними порадами для тих, хто не має можливості встановити сигналізацію. Головне правило — це не залишати коштовні речі на видному місці.

«Якщо ви не маєте можливості замовити охорону, то всіма можливими способами збільшуйте час для пошуку цінних речей злочинцем. Розмістіть десь у потайному місці або встановіть сейф», — радить полковник.

Зловмисники, які працюють «на ривок», зазвичай витрачають до двох хвилин на пошук цінностей. Якщо речі добре сховані, це може змусити їх залишити помешкання з мінімальними втратами.

Одним з найефективніших способів захисту є створення враження, що вдома хтось є. Можна попросити сусідів періодично вмикати світло та телевізор, міняти положення гардин або квітів на вікнах. Використання таймерів для автоматичного вмикання світла також ефективно працює. І головне — не афішуйте свої плани про відпочинок у соціальних мережах та діліться фото лише після того, як повернулися додому.

Під охорону можна поставити не тільки квартиру чи будинок, а ще гараж, авто, та навіть можна стежити за безпекою дітей. Фото Володимира Федорищева

Павло Грибачов каже, що якщо квартира або будинок довго пустують, ними можуть зацікавитися чорні рієлтори. Вони стежать за житлом і чекають зручного моменту, щоб діяти.

«Були у нас такі моменти, коли люди знаходяться за кордоном вже декілька років, а приходить спрацювання на їхнє житло. Виїжджає наряд, а там якісь незрозумілі люди, які починають вигадувати історії, що вони винаймають це житло. Один дзвінок власникам розставляє всі крапки над “і”, – розповів заступник начальника Управління поліції охорони в Дніпропетровській області Павло Грибачов.

Щоб відпустка не обернулася стресом та втратами, варто заздалегідь подбати про безпеку свого житла. Зловмисники не беруть канікул, а навпаки, саме влітку вони найактивніші. Охорона, пильні сусіди та прості заходи обережності можуть захистити вашу оселю, поки ви відпочиваєте.

Категорія: Влада, Кримінал, Новини Дніпра, Райони Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: Головне, Дніпро, Поліція Дніпра

5