Чому баклажани квітнуть, але не зав'язують плоди? / © pixabay.com
Традиційно баклажани відносять до переліку теплолюбних рослин, але сама рослина потребує не лише зовнішнього тепла, а й підходящої температури ґрунту. Експерти вважають, що оптимальною температурою землі для цієї городини є від 24 до 28 градусів тепла вдень і від 16 до 18 градусів вночі. Також ця культура більше, ніж інші, любить підживлення.
Щоб отримати великий урожай, за баклажанами потрібно постійно доглядати. Особливо уважно городникам варто спостерігати за грядкою в період цвітіння кущів. Якщо ви помітили, що квітів багато, але плоди не зав'язуються, потрібно терміново вжити заходів. Інакше смачних плодів ви можете й не дочекатися.
На врожайність культури негативно впливають різні фактори: тумани, дощі, спека, різке похолодання, загущення висаджування, неправильне підживлення, хвороби та шкідники. Наприклад, якщо під час цвітіння кущів стоїть спека (понад 35 градусів), пилок може стати стерильним, тому запилення не відбувається. Експерти радять регулярно поливати город, тримати вікна і двері теплиці відчиненими та робити затінок для рослин на городі.
Особливу увагу варто приділяти поливанню в період квітіння та плодоношення. Пам'ятайте, що ґрунт має бути зволоженим навіть на глибині 30-40 см, але й надмірна кількість води рослині шкодить. Зазвичай якщо надворі стоїть шалена спека, баклажани рекомендується поливати двічі на тиждень. Використовуйте для поливання лише відстояну воду температурою 22-25 градусів. Робити це краще вранці.
Не забувайте і про регулярне підживлення. Баклажани добре розвиваються, квітнуть і плодоносять лише в тому разі, якщо їм вистачає корисних речовин. Також їм потрібен пухкий ґрунт, і про це потрібно подумати ще заздалегідь, під час висаджування. Городники рекомендують вводити перегній, біогумус або компост. А ось якщо грядка викопана на глинистому та важкому ґрунті, додатково вносять ще й пісок із розкисленим торфом.
Кабачки та огірки ростимуть, що ще й роздаватимете: настоюють тиждень, а потім ллють під корінь
Чи можна використовувати чай як добриво: користь та особливості підживлення
Ягоди будуть великі й солодкі: чим підживити малину влітку