Попри виклики повномасштабної війни Дніпро продовжує розвивати єдиний медичний простір. Місто є головним гуманітарним хабом країни, тож його лікувальні заклади беруть на себе найбільше навантаження. Мер Дніпра Борис Філатов наголошує: пріоритетом залишається надання всебічної меддопомоги українським захисникам, зокрема й коли це стосується різних видів реабілітації. Ще торік місто уклало тристоронній меморандум, завдяки якому БО «Фонд Віктора Пінчука — соціальна ініціатива» в одній з міських лікарень облаштувала Центр ментального здоровʼя для військових, ветеранів та їхніх родин, пише «Наше місто» з посиланням на пресслужбу міськради.
«Хотів би підкреслити, що саме в Дніпрі цей центр — перший в Україні — був створений не лише тому, що пан Пінчук є вихідцем із нашого міста. А й тому, що наш колектив, наші лікарі, наші професіонали змогли створити всі умови, щоб такий центр тут зʼявився», — сказав мер Дніпра Борис Філатов.
Центр є частиною всеукраїнського проєкту «ПОВЕРНЕННЯ». Тут використовують методи суто доказової медицини та міжнародних стандартів лікування, а облаштований простір відповідає всім вимогам інклюзивності та безбар’єрності.
Із пацієнтами працюють дві мультидисциплінарні команди. Фахівці надають комплексну психологічну, психосоціальну та психіатричну допомогу — як стаціонарно, так і виїжджаючи за викликом.
Колишній військовий ЗСУ Роман проходить лікування у Дніпрі від початку року. Заняття в Центрі ментального здоровʼя також є частиною його терапії.
«Дружній колектив, гарні спеціалісти. Завдяки цьому комунікація проходить легше. І, я так думаю, що запорука (успіху, — ред.) лікування саме у цьому. Спеціалісти, багато обладнання — усе помагає», — каже Роман.
Загалом робота центру спрямована на підтримку людей з наслідками стресу, тривожними та депресивними розладами, ПТСР, розладами адаптації.
«Ми можемо надати комплексну допомогу, комплексно оцінити стан людини саме лікарем-психіатром, клінічним психологом та психотерапевтом. І, залежно від стану пацієнта, від висновків фахівців, сформувати індивідуальний план відновлення», — пояснює завідувачка Центру ментального здоровʼя, лікарка-психіатриня пані Яна.
Головне – повернути фронтовиків у мирне життя: про плани та амбітні цілі управління ветеранської політики у Дніпрі.
Дрони, намети та історія козаків: у Дніпрі відбувся перший скаутський похід для дітей військовослужбовців.
Категорія: Влада, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра