Каністерапія — це новий абсолютно для України метод реабілітації за допомогою спеціально навчених і відібраних собак. У Дніпрі зустрілись собаки з кінологічно-пошукового центру «Азарт» і військовослужбовці різних бригад ЗСУ. Детальніше – у програмі «Історії Війни».
Афіна та інші собаки з кінологічно-пошукового центру «Азарт» не лише займаються пошуком людей, а також є каністерапевтами. Сьогодні в рамках зустрічі з військовими вони вражали трюками та просто дарували безмежний позитив.
“Це малінуа, дуже активна порода, ми вчимо її комунікувати з людьми, це частина каністерапії, а також бути пошуковицею. У Афіни попереду іспити, і вона зможе повноцінно брати участь у пошуках. Є у неї й улюблена команда – ось така – “зайка”. Коли вона стає на задні лапки, а передні складає, наче зайчик”, – каже Марина, власниця Афіни.
Марина підписала контракт після поранення чоловіка, який у війську з 2015 року. Він отримав поранення на Донеччині 20 квітня, а Афіна допомагала з реабілітацією. Через тиждень чоловік повертається на службу.
Серйозні чоловіки у пікселі з невимовною ніжністю та любов’ю пригортають до себе собак після виступів. Позитивні емоції, яких не описати.
Віталій родом з Тернополя, а ногу втратив на Донбасі. Каже – ми титани, це наш обов’язок… Пригортає маленького шпіца і згадує родину, яка стала причиною жити далі – дружина, діти, онуки…
“Сьогодні дуже багато позивних емоцій, тварини це такий антистрес! Вони психологічно на нас діють, адже те що ми там бачили, краще такого нікому не бачити”, – каже чоловік.
Каністерапевтами можуть бути собаки будь-яких порід. Так само і пошуковими. Ось це красень Мафін.
“В нього дуже гарний ніс і здібності, а пошук людей Мафін сприймає як гру”, – зазначає його господарка Вікторія.
Інструктори кажуть, що втомились від тік-ток стереотипів, що треба в кишені класти собачий корм, аби тебе під завалами знайшли швидше. Це абсурд! Пошукові песики орієнтуються не на їжу, а на дихання чи вчаться відрізняти вже неживе тіло.
Є тут і дуже юні тренери, які прагнуть стати кінологами – Софія Мороз тренує свого песика Лео.
Звичайно, є й реабілітація з котами — фелінотерапія. Є з конями — іпотерапія. Будь-які тварини, які знаходяться в оточенні людини, як не дивно, мають і терапевтичний вплив на людину. Тому що сама людина є частинкою живої природи.
“Ми плануємо таку серію заходів з різними тваринами, адже бачимо те, що вони знаходять дуже позитивні відгуки. Іноді щирі посмішки можна побачити на вшануванні загиблих. Чому? Тому що це єдині заходи за останні 11 років, де можна побачити всіх, хто не на позиціях. Тих, кого ти не бачив ДАВНО, і кого щиро любиш. І радієш, що є можливість обійняти. На таких заходах, в нас є ще одна приказка: ” Давайте зберемось всі з якогось радісного приводу! – А давайте!”. І не збираємось. Тому що, “не на часі”. Я давно мріяв про “захід з собачками”. Було багато “але”. Дякуючи проекту “Соціальне таксі” Дніпровської міської ради, команді “АЗАРТ”, Управлінню Ветеранської Політики подія відбулася!”, – наголосив Антон Малий, начальник управління ветеранської політики міста Дніпро.
Раніше ми розповідали історію захисника з Дніпра, який майже голіруч знешкодив ворожий дрон
Категорія: Відео, Війна, Новини Дніпра
Позначки: Дніпро, ЗСУ, Тварини, Україна Росія війна