Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Як обрати університет у 2025 році: на що звертати увагу абітурієнтам і батькам

Як обрати університет у 2025 році: на що звертати увагу абітурієнтам і батькам
Наше місто • 5 переглядів • 1 хв читання

У 2025 році вступна кампанія зазнала важливих змін, про які варто знати всім, хто планує подавати заяви до закладів вищої освіти. Як зазначає відповідальна секретарка приймальної комісії Вікторія Тараненко, абітурієнтам слід звернути особливу увагу на оновлений перелік спеціальностей та новий порядок пріоритетності заяв. Як обрати університет та які нововведення відбулися – розповість «Наше місто».

У розпал вступної кампанії тисячі абітурієнтів стоять перед складним вибором — куди саме подати документи. Щоб не помилитися, експерти радять уважно аналізувати не лише рейтинги й ціни, а насамперед — якість освіти, реальність партнерств і перспективи працевлаштування.

«Насамперед слід звертати увагу на наявність реальних партнерів-стейкхолдерів — тобто потенційних роботодавців, які залучені до освітнього процесу», — наголошує ректор одного з університетів Дніпра Дмитро Бочаров.

Саме роботодавці формують програми, орієнтовані на практику та сучасні навички. Якщо університет тісно співпрацює з компаніями, це означає, що студенти вже під час навчання проходять стажування, практику, а випускники одразу можуть бути працевлаштовані без потреби в додатковому «доведенні» навичок.

Цього року відбулося чимало змін у класифікації освітніх програм: деякі спеціальності перейшли до інших галузей. Через це абітурієнти можуть не знайти знайомі програми у звичних категоріях. Наприклад, освітня програма «Логістика», яка раніше належала до спеціальності «Транспортні технології», тепер входить до спеціальності «Менеджмент».

Ще одна важлива новація — це запровадження пріоритетності не лише для бюджетних заяв, а й для контрактних. Раніше пріоритети стосувалися лише заяв на бюджет, а тепер кожна подана заява – незалежно від форми навчання – повинна мати пріоритет.

У зв’язку з цими новаціями абітурієнтам радять уважно вивчати актуальні освітні пропозиції, консультуватися з приймальними комісіями й заздалегідь визначатися з пріоритетами.

«Ну і другий важливий момент, за який вже говорять, але дуже мало, це про те, що всі заяви вступників будуть мати пріоритети. Тобто не тільки бюджетні заяви, а ще й контрактні заяви», — зазначає Вікторія Тараненко, відповідальна секретарка приймальної комісії.

За її словами, цей підхід вимагає від вступників відповідального та завчасного вибору:

«Треба дуже відповідально поставитися і до контрактних заяв в тому числі. В даному випадку вибір треба робити заздалегідь. Для приймальних комісій це буде легше, але для вступника, якщо ви прогадали, якщо ви придумали, а вже заява подана, це будуть тоді негарні наслідки для самого вступника», – каже відповідальна секретарка приймальної комісії.

Нагадаємо, Вступна кампанія-2025: нововведення, нові спеціальності та вартість контракту у вишах Дніпра.

Раніше ми писали про те, скільки коштує навчання у ЗВО Дніпра.

Скільки коштує навчання у НТУ «Дніпровська політехніка» в 2025 році.

Скільки коштує навчання та які спеціальності доступні у релокованих університетах у Дніпрі.

Також говорили: Скільки коштує навчання у найпопулярніших вишах України у 2025 році.

Категорія: Новини Дніпра, Освіта, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: вища освіта, Головне, Дніпро

5