E Ink, компанія, що створила дисплеї з високою читабельністю, які ви можете знайти в рідерах по всьому світу, чомусь створила новий сенсорний трекпад. І замість того, щоб виступати продовженням екрану вашого ноутбука, E Ink вважає, що це має бути спеціальне місце для взаємодії зі штучним інтелектом.
Новий сенсорний трекпад, схоже, використовує кольоровий дисплей E Ink, подібний до тих, що ви знайдете в Kobo Libra Colour або Kindle Colorsoft, і повинен пропонувати звичайні функції проведення пальцем, торкання, перетягування та клацання, властиві звичайному трекпаду. Коли ви не використовуєте його таким чином, E Ink уявляє, що трекпад пропонує “можливості другого екрану”, наприклад, швидкий доступ до “часто використовуваних ярликів і системних повідомлень, а також вмісту GenAI, такого як текстові/зображувальні резюме, ігрові тактики або спеціальні завдання штучного інтелекту”.
E Ink заявляє, що використовувала кілька різних технологій Intel для створення прототипів своїх інструментів штучного інтелекту, а трекпад був спеціально розроблений таким чином, щоб ним можна було користуватися, навіть якщо ваш ноутбук вимкнений. На жаль, це не робить ідею втиснути сенсорний екран у трекпад ноутбука менш божевільною.
Використання дисплея E Ink – це, звичайно, новинка, але було зроблено багато спроб перетворити, здавалося б, невикористаний ресурс трекпаду на ще одне місце для контенту, і жодна з них не прижилася. Зокрема, компанія ASUS неодноразово намагалася використати цей ресурс за допомогою функції ScreenPad, яку вона вперше представила на ZenBook Pro 15. ScreenPad може бути продовженням основного дисплея, але на ньому також можна запускати прості програми та віджети. E Ink вважає, що однією з переваг трекпада є те, що він буде споживати менше енергії, ніж попередні версії, але хіба хтось турбувався про те, що трекпад впливає на час автономної роботи ноутбука до того, як він став ще й екраном?
Розміщення дисплея в трекпаді не стане причиною переходу на ноутбук преміум-класу. Крім того, це просто не інтуїтивно зрозуміло. Ви повинні навчитися дивитися вниз, щоб побачити, що знаходиться на трекпаді, і навчитися не закривати його – те, що руки природно роблять під час використання ноутбука.
Якщо вас не переконали, E Ink не повідомила, коли буде доступний трекпад. Однак, враховуючи використання технології Intel, є всі шанси, що він з’явиться в дорогому “комп’ютері зі штучним інтелектом” колись у майбутньому.