Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

ДТП, збагачення і Боголюбов: Кравченко про деталі обшуків у працівників НАБУ

ДТП, збагачення і Боголюбов: Кравченко про деталі обшуків у працівників НАБУ
ZN.UA • 5 переглядів • 1 хв читання

У працівників Національного антикорупційного бюро України у понеділок провели обшуки у межах кількох кримінальних справ, зокрема, не лише щодо ДТП та ймовірного російського впливу, але й у розслідуваннях, пов’язаних із легалізацією доходів та незаконним збагаченням.

Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко, слова якого цитує "Укрінформ".

За словами Кравченка, у трьох людей, причетних до цих проваджень, відбулися обшуки. Наразі, за його словами, підстав для оголошення підозри немає, однак слідство продовжує вивчати зібрані матеріали.

"Наразі ще недостатньо доказів, щоб повідомити їм про підозру. Ми досліджуємо інформацію, отриману під час обшуків, і згодом надамо правову оцінку", — зазначив генпрокурор.

Окремо Кравченко прокоментував справи про дорожньо-транспортні пригоди за участі співробітників НАБУ, які тривалий час не мали належного процесуального руху.

"Є провадження щодо ДТП, які, скажу прямо, "лежали" роками — з проведеними експертизами, допитаними свідками, але без руху. Водночас у цих справах є потерпілі — дехто з важкими тілесними ушкодженнями, інші втратили внутрішні органи. Це життя — трагічні обставини трапляються, але всі мають бути рівними перед законом", — наголосив він.

Кравченко навів приклад недавньої справи, коли співробітник прокуратури збив людину на смерть: "Людина має нести відповідальність незалежно від посади".

Крім того, генпрокурор підтвердив обшуки у двох детективів НАБУ у справі щодо ймовірного сприяння виїзду з України бізнесмену Геннадію Боголюбову.

"Маємо різні версії — що це справді був супровід, а можливо, вони просто перебували у відрядженні. Правову оцінку ще не надано і доказів не здобуто конкретних, щоб можна було сказати остаточно", — додав Кравченко.

Нагадаємо, вранці 21 липня СБУ та ОГП провели низку обшуків у працівників НАБУ по всій країні у різних не пов’язаних між собою справах, після яких було оголошено про підозру у державній зраді за начебто співпрацю із РФ директору територіального відділення НАБУ у Дніпрі. 

Водночас всі обшуки проходили без погодження суду, а також СБУ та ОГП назвали імена підозрюваних у цих суміжних справах. Це порушує статтю 62 Конституції України, згідно з якою особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку у суді. До такої практики ані ОГП, ані СБУ не вдавались раніше.

Вранці СБУ, також із порушенням передбаченої законом процедури, почало позапланову перевірку НАБУ та САП, внаслідок чого отримало доступ до негласних слідчих дій антикорупційних органів. Останні заявили про ризик зриву великої кількості розслідувань.

Згодом СБУ заявила, що викрила агента ФСБ РФ, який проник до НАБУ. Ним виявився співробітник Центрального апарату НАБУ, який, працює у закритому підрозділі «Д-2». У повідомленні про оголошення підозри народному депутату Федору Христенку СБУ назвала імена двох підозрюваних керівників підрозділів НАБУ, з якими начебто контактував депутат – затриманого вранці Руслана Магамедрасулова та Олександра Скомарова, який є очільником саме другого підрозділу детективів НАБУ.

5