Президент України Володимир Зеленський заявив, що запропонує на розглід Верховній Раді законопроєкт, який “забезпечить силу системі правопорядку” та в якому будуть “всі норми для незалежності антикорупційних органів”.
Про це КВ стало відомо з допису Президента України Володимира Зеленського в Telegram.
Володимир Зеленський розповів, що було проведено багато нарад з урядовцями, з представниками правоохоронних органів. Представники СБУ, НАБУ, САП, МВС, НАЗК, ДБР, Генеральний прокурор України надали свої аргументи та мали можливість поспілкуватися між собою.
Він також повідомив, що бело досягнуто домовленості, що керівники інституцій разом запропонують план дій, план конкретних кроків, які можуть зміцнити силу права в Україні.
“Звісно, усі почули те, що кажуть люди цими днями – в соціальних мережах, один одному, на вулицях. Це все недаремно. Проаналізували всі занепокоєння, всі аспекти того, що варто змінити і що має бути активізовано”, – зазначив Зеленський.
Президент пообіцяв, що він запропонє Верховній Раді України законопроєкт, який буде відповіддю, який забезпечить силу системі правопорядку.
“І не буде жодного російського впливу чи втручання в діяльність органів правопорядку, і – дуже важливо – всі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть. І дуже очікую від самої нашої групи керівників правоохоронних та антикорупційних органів, від Генерального прокурора України пропозицій тих норм, які мають спрацювати. Це буде президентський законопроєкт, і ми реалізуємо це в рамках нашої стратегії трансформації держави”, – заявив Володимир Зеленський.
Крім того він повідомив, що сьогодні він підписав указ про скорочення бюрократичних процедур і проведення негайного аудиту державних видатків.
“Очікую від уряду протягом місяця результатів, щоб направити максимум державних ресурсів на оборону України. І також готуємо відчутні кроки щодо дерегуляції, щоб дати більше свободи людям. Ми все це точно зробимо, і я дякую всім, хто підтримує.
І залишиться найголовніше – не втратити єдність країни, закінчити війну, зупинити це російське зло та забезпечити Україні достойний мир, і саме так, як усі ми це бачимо – повноправною частиною Європи. Ми зробимо це. Слава Україні!” – заявив Президент України.
Як раніше повідомляла КВ, Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним прокурором України, усіма керівниками правоохоронних та антикорупційних органів. На зустрічі обговорювались необхідні адміністративні та законодавчі рішення, які дозволять зміцнити роботу кожної інституції, вирішити наявні суперечності та зняти загрози.
Читайте: Зеленський провів зустріч з Генпрокурором та усіма керівниками правоохоронних та антикорупційних органів
Нагадаємо, вчора ввечері, 22 липня, президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12414, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Читайте: Президент підписав законопроєкт про обмеження незалежності НАБУ та САП
Як писала КВ, ввечері 22 липня у Києві почалась акція проти прийнятого Верховною Радою законопроєкту №12414, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Читайте: У Києві проходить акція проти прийнятого Радою законопроєкту №12414,що послаблює незалежність НАБУ та САП
Раніше КВ повідомила, що Верховна Рада (ВР) прийняла у другому читанні та в цілому проект закону, який, на думку Національного антикорупційного бюро (НАБУ), знищує незалежність НАБУ і САП та фактично підпорядковують їх діяльність контрольованому Президентом Генеральному прокуророві.
Як писала КВ, директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос і керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко виступили з публічним закликом до президента Володимира Зеленського не підписувати законопроєкт №12414, який, за їхніми словами, фактично знищує незалежність антикорупційної інфраструктури в Україні та ухвалений народними депутатами в умовах конфлікту інтересів. Очільники САП і НАБУ підкреслили, що у разі підписання законопроєкту президентом, вони продовжать роботу в нових умовах. Утім, наголосили: документ фактично позбавляє їх незалежності у веденні розслідувань і нагляду за справами.
Нагадаємо, 21 липня Служба безпеки України провела масштабні обшуки у детективів НАБУ у справах щодо ймовірної співпраці з рф.
Читайте: СБУ затримала «крота» фсб в НАБУ, якого курував чоловік з охорони Януковича