Інспектори з благоустрою в Києві у своїй роботі будуть використовувати сучасні бодікамери.
Це впроваджено Рішенням Київської міської ради №207/10 015 від 21.11.2024 року з метою підвищення прозорості службових дій, забезпечення правомірності взаємодії з громадянами та зниження рівня конфліктних ситуацій під час перевірок, повідомив перший заступник директора Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Абрамов.
«Ми впроваджуємо бодікамери, оскільки бачимо реальну потребу в сучасних, прозорих механізмах роботи на вулицях міста. Це — як інструмент превенції конфліктів, так і доказова база у спірних ситуаціях. Це технологія, яка працює в інтересах усіх», — пояснив Михайло Абрамов.
Він додав, що наразі використання бодікамер проходить у тестовому режимі. Інспектори поступово знайомляться з технікою, відпрацьовують алгоритми дій, адаптують відеофіксацію до щоденних службових завдань.
Основна мета — посилити правовий захист працівників і громадян, а також створити додаткову доказову базу у спірних або конфліктних ситуаціях. Бодікамери фіксують усі етапи взаємодії інспектора з порушником, що дозволяє оперативно реагувати на скарги, уникати маніпуляцій та підвищувати рівень довіри до служби.
Окрім того, в межах впровадження цієї ініціативи організували комплексний тренінг для інспекторів з благоустрою, аби забезпечити якісну підготовку до роботи з новим обладнанням. Навчання охоплювало юридичні основи діяльності, антикризову комунікацію та практичне використання бодікамер.
«Особливу увагу під час тренінгу приділили техніці безпечного спілкування з громадянами, алгоритмам деескалації конфліктів і правилам поводження у випадках агресивної поведінки. Важливо, що до навчання долучилися також інспектори з паркування, які вже мають практичний досвід застосування бодікамер у щоденній роботі й поділилися напрацьованими кейсами», — додав Михайло Абрамов.
Після завершення тренінгу учасники пройшли підсумкове опитування щодо застосування нових знань. У Департаменті підкреслюють, що впровадження бодікамер — це не лише технологічна новація, а й крок до формування сучасного підходу до благоустрою міста, який базується на відкритості та професійності.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»