Немає нічого більш прикрого, ніж гарне цвітіння огірків без жодного врожаю. Якщо на кущі переважають пустоцвіти – плоди, очевидно, з’являтимуться рідко або не утворюватимуться взагалі. Чому з’являються пустоцвіти і що з ними робити, пишуть «Добрі новини».
У більшості сортів огірків (крім партенокарпічних гібридів) природно формуються чоловічі квітки: саме вони містять пилок, необхідний для запилення жіночих квіток. Запилення відбувається завдяки бджолам і комахам. Проте надмірна кількість чоловічих квітів призводить до дисбалансу, і в підсумку – до слабкого врожаю. До того ж, пустоцвіт з’їдає ресурси рослини, які мали би йти на зав’язь і плоди.
Щоб стимулювати формування більшої кількості жіночих квітів, городники радять прищипувати верхівку рослини. Це старий, але ефективний метод, який активно застосовували ще наші бабусі.
Коли прищипувати. Оптимальний момент – коли на рослині з’явилося 3-5 справжніх листків.
Чому це працює. Прищипування «перезавантажує» ріст рослини: вона перестає тягнутися вгору і починає активно розвивати бокові пагони. Саме на них, зазвичай, і з’являються жіночі квітки, ті, з яких формуються огірки.
Надлишок азоту. Якщо ви надто активно підживлюєте огірки азотними добривами, рослина буде нарощувати зелень і формувати пустоцвіт. На етапі появи справжніх листків краще переходити на фосфорно-калійні підживлення, які сприяють зав’язі.
Недостатньо світла. Огірки, що ростуть у тіні або посаджені надто щільно, мають тенденцію формувати більше чоловічих квітів. Ідеальна відстань між рослинами 30-40 см, а місце для грядки повинно бути добре освітлене.
Спека без захисту. Надмірна температура – ще один стресовий чинник. У спеку варто притіняти грядки, аби рослини не згоряли на сонці, це теж впливає на співвідношення чоловічих і жіночих квіток.