Loqal – новинний агрегатор Loqal
Наука і технології

Зонд Parker передав найдетальніші зображення Сонця з відстані 6 мільйонів кілометрів

Зонд Parker передав найдетальніші зображення Сонця з відстані 6 мільйонів кілометрів
Double.news • 3 переглядів • 1 хв читання

NASA опублікувала перші знімки зонда Parker Solar Probe, зроблені з рекордної відстані — лише 3,8 мільйона миль (6,1 млн км) від поверхні Сонця. Ці зображення стали найближчими до зірки в історії людства й дозволяють глибше зрозуміти природу сонячного вітру — потоку заряджених частинок, який постійно виривається з атмосфери Сонця та впливає на космос і Землю.

«Ми бачимо місця, де починається космічна погода, яка може загрожувати Землі, — і бачимо це на власні очі», — підкреслила Нікі Фокс, заступниця адміністратора з наукового напряму NASA. Зонд Parker не лише передає нові дані — він допомагає прогнозувати небезпечні явища, що можуть порушити зв’язок або зашкодити технологіям на Землі.

Нові знімки, зроблені інструментом WISPR, показують:

За словами Ангелоса Вурлідаса з Лабораторії прикладної фізики університету Джонса Гопкінса, ці спостереження дають змогу вивчити, як CME зливаються, змінюючи траєкторії та потенційну небезпеку для Землі.

Уперше зонд перетнув зовнішню атмосферу Сонця — корону — ще у 2021 році, але нинішній проліт став найглибшим зануренням у цю зону. У процесі досліджень виявили:

Плями на поверхні Сонця, звідки ймовірно починаються ці викиди

“Зигзаги” магнітного поля, відомі як “switchbacks”, що можуть пояснити природу швидкого сонячного вітру

3