Європейський Союз готовий прийняти торговельну угоду з США, яка передбачає 10%-й універсальний тариф на багато товарів, що експортуються з Європейського Союзу, але хоче, щоб США зобов'язалися знизити ставки на ключові сектори.
Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на слова обізнаних співрозмовників, передає "Європейська правда".
За словами співрозмовників, до "ключових секторів" входять: фармацевтика, алкоголь, напівпровідники та комерційні літаки.
Вони зазначили, що ЄС також наполягає на квотах і винятках, щоб ефективно знизити 25%-ве мито Вашингтона на автомобілі та автозапчастини, а також 50%-ве мито на сталь і алюміній.
Співрозмовники стверджують, що Європейська комісія, яка займається торговельними питаннями ЄС, вважає цю угоду дещо вигідною для США, але все ж такою, на яку можна погодитися.
Як відомо, ЄС має до 9 липня укласти торговельну угоду з американським президентом Дональдом Трампом, перш ніж мита на майже весь експорт блоку до США зростуть до 50%.
ЄС і США все більше впевнені, що до 9 липня можна досягти тимчасової угоди, яка дозволить продовжити переговори після закінчення терміну. За словами співрозмовників, будь-яка угода охоплюватиме тарифні та нетарифні бар'єри, закупівлі ключових товарів США та окреслить додаткові сфери співпраці.
За даними співрозмовників, глава торгового відомства ЄС Марош Шефчович очолить делегацію, яка цього тижня відвідає Вашингтон, щоб спробувати просунути переговори.
Два співрозмовники повідомили, що Єврокомісія також хоче переконатися, що поточні секторальні тарифи, які застосовують США, наприклад на автомобілі та метали, а також майбутні тарифи, які планує Вашингтон, будуть розглянуті заздалегідь.
Також агентство дізналося, що Єврокомісія повідомила державам-членам у понеділок, 30 червня, що ЄС отримав пропозицію від США, яка охоплює тарифи, нетарифні торговельні бар'єри та сфери стратегічного співробітництва. Конкретні деталі американської пропозиції, такі як потенційні тарифні ставки, не були повідомлені країнам-членам, додали співрозмовники
За інформацією співрозмовників, напередодні закінчення терміну наступного тижня чиновники висунули чотири можливі сценарії: угода з прийнятним рівнем асиметрії; незбалансована пропозиція США, яку ЄС не може прийняти; продовження терміну для продовження переговорів; або Трамп відмовляється від переговорів і підвищує мита.
За останнім сценарієм, ЄС, найімовірніше, застосує всі свої заходи у відповідь, повідомили вони.
27 червня Трамп заявив, що його адміністрація скоро розішле країнам інформацію щодо того, скільки їм потрібно буде платити у межах нових тарифів.
Зазначимо, що німецький канцлер Фрідріх Мерц заявив, що швидка і проста торговельна угода краща за "повільну і складну".
А президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС готовий до укладення торгової угоди зі США, але також готовий і до того, що такої домовленості не буде.