Сьогодні, 19 липня, в районі Запорізької АЕС було задимлення. Воно виникло через лісову пожежу, проте загроз ядерній безпеці немає.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram Міністерства енергетики України і пост МАГАТЕ в соцмережі Х.
Зокрема, у мережі розповсюджувалися кадри, на яких було видно задимлення в районі окупованої Росією Запорізької АЕС. Крім того, була інформація про знеструмлення частини Запорізької області, яка під окупацією.
Згідно з інформацією Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), задимлення в районі ЗАЕС пов’язане з лісовою пожежею на безпечній від майданчика станції відстані. Як повідомили у МАГАТЕ, загрози ядерній безпеці наразі немає.
"Лінії електропередачі, які з'єднують Запорізьку АЕС з енергосистемою України, працюють стабільно, забезпечуючи надійне зовнішнє живлення станції для забезпечення радіаційної безпеки", - додали в Міністерстві енергетики України.
Водночас міністр Світлана Гринчук поінформувала, що через обстріли та дії РФ біля ЗАЕС, які призводили до пошкодження ліній електропередачі - найбільша в Європі атомна електростанція вже дев’ять разів перебувала у стані блекауту.
"Живлення атомної електростанції генераторами - це надзвичайні ризики для ядерної безпеки", - сказано у дописі міністерства.
Також там додали, що попри окупацію об’єкта, Україна продовжує виконувати свої зобов’язання, зокрема щодо ядерної безпеки. Також держава забезпечує електропостачання ЗАЕС за рахунок потужностей об’єднаної української енергосистеми.
Нагадаємо, у березні цього року президент Володимир Зеленський заявив, що існування Запорізької атомної електростанції без України неможливе.
Зокрема, з тієї причини, що для відновлення потрібно кілька років, гроші, а також фахівці
"Сам цей момент, сама станція - це проблема для росіян, велика проблема. І вона буде постійно підніматися. Тобто, в принципі без України її існування неможливе. Щоб її відновити, потрібні гроші і фахівці. І час - кілька років", - сказав президент.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.