Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Вступ до профтехів: які пільги діють в цьому році

Вступ до профтехів: які пільги діють в цьому році
ZN.UA • 23 переглядів • 1 хв читання

В Україні триває вступна кампанія. Деякі випускники після 9 або 11 класу обирають вступ до закладів професійно-технічної освіти. У пресслужбі Міністерства освіти і науки (МОН) розповіли, які документи потрібні для вступу у цьому році та хто з вступників має пільги.

У МОН пояснили, що навчатися у профтехах можуть випускники після 9 і 11 класу, а також дорослі, зокрема ветерани та внутрішньо переміщені особи (ВПО).

«Жодних гендерних і вікових обмежень немає — потрібно лише бажання опанувати професію. Навчатися можна на бюджеті або контракті. Вступник може подавати заяви до декількох закладів одночасно», – йдеться у повідомленні.

Якщо вступник особисто подає заяву до профтеху, то до неї потрібно додати:

У МОН додали, що чоловікам-вступникам потрібно надати копію військово-облікового документа.

«У військовозобов’язаних і резервістів — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. У призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці», – йдеться у повідомленні.

Якщо з об’єктивних причин, як-от під час воєнного стану, документ про освіту відсутній, потрібно подати виписку з Реєстру документів про освіту Єдиної електронної бази з питань освіти про його отримання без подання додатка до документа.

Також вступники можуть подавати заяви до профтехів в електронному кабінеті на сайті ЄДЕБО. Інструкцію можна переглянути за посиланням.

У МОН пояснили, що поза конкурсом до профтехів зараховують:

Також право на першочергове зараховують за інших рівних умов мають:

У МОН додали, що рейтинг вступників формують на основі середнього бала шкільного свідоцтва.

Без кваліфікованих працівників – будівельників, зварювальників, електромонтерів, механіків, операторів верстатів – не буде відновлення країни. Не спрацює жодна інфраструктурна реформа, жоден інвестиційний проєкт, тому що просто не буде рук, які зможуть його реалізувати. І такі руки готує система професійно-технічної освіти (ПТО). Детальніше про це у статті голови галузевої ради федерації металургів України, голови комітету зі сталого розвитку федерації роботодавців, членкині НАЗЯВО Олени Колеснікової «Профтех 2.0»: чи буде перезавантаження?» на ZN.UA.

23