Руслан Кравченко / © УНІАН
Питання прокурорів зі статусом інвалідності викликало значний суспільний резонанс і досі не вирішене. У відповідь на це генеральний прокурор повідомив про свою позицію щодо цієї ситуації.
Про це повідомив Руслан Кравченко.
Насамперед важливо розуміти ключові факти:
Генпрокурор не має повноважень одноосібно звільняти прокурорів у випадках масового отримання статусу інвалідності.
Звільнення прокурорів за таких обставин відбувається на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).
Наразі в органах прокуратури залишається 484 прокурорів з інвалідністю. З них 41 особа вже подала заяви на звільнення за власним бажанням, і ці заяви були задоволені.
Генеральний прокурор ухвалив рішення направити всіх прокурорів з інвалідністю на розгляд КДКП, за винятком тих, хто має статус:
осіб, що зазнали невідновних втрат для здоров’я;
осіб з онкологічними захворюваннями;
Таких прокурорів в органах прокуратури 136 осіб, і їх це рішення не стосуватиметься. Отже, на 348 прокурорів чекають рішення дисциплінарної комісії.
Генпрокурор розуміє, що серед них можуть бути особи, чий статус інвалідності буде підтверджено внаслідок перевірки. Проте він наголошує, що встановлені факти недоброчесності не повинні підривати авторитет усіх прокурорів, які сумлінно виконують свою роботу.
«Відновлення довіри — це шлях, який має пройти кожен. Без винятків. Без маніпуляцій. Процес запущено. Чекаємо на рішення. І це буде рішення не за емоціями, а за законом», — підкреслив генеральний прокурор.
Нагадаємо, понад 50 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором оформили інвалідність. Ймовірно, їм вдалося зробити це через корупційну схему Тетяни Крупи у МСЕК, яку раніше викрили на незаконному збагаченні.
Прокурор Хмельницької області Олексій Олійник заперечив інформацію про те, що серед його підлеглих «майже всі» оформили інвалідність. За його підрахунками, людей з інвалідністю в обласній прокуратурі «лише» трохи більше 20 відсотків.
Натомість розпочалося масштабне службове розслідування в усіх органах прокуратури. Щоб зняти сумніви, вони повинні добровільно пройти повторне обстеження.
Зеленський розлютився через прокурорів з «інвалідністю» — президент скликав РНБО.