Центр реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк – особливий заклад у нашому місті. Він виріс з невеликої команди ініціативних людей, які мали багато мрій і планів, у громадську організацію, а згодом трансформувався у повноцінний комунальний заклад. Його клієнтами є вінничани та внутрішньо переміщені особи – діти та молодь з інвалідністю, а також їхні батьки.
2 липня «Гармонії» виповнилося 18 років – вже стільки часу команда надає турботу та підтримку людям з інвалідністю та продовжує розвиток безбар’єрного середовища, інклюзивного суспільства у нашій громаді.
18 років – дуже гарна цифра, вона свідчить про зрілість, про сміливість діяти. Ми пройшли вже досить довгий шлях, впродовж якого зростали. У 2002 році з’явилася громадська організація “Гармонія”, тоді ми мріяли про свій центр, про місце, яке буде затишним та об’єднувати людей, де можна буде тільки отримати послуги, але й поспілкуватися з однодумцями, отримати душевне тепло, – розповідає директорка центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк Олена Чорнобривенко.
Згодом центр розширився та після капітального ремонту у 2016 році переїхав до приміщення за адресою: вул. Винниченка, 5, де продовжує знаходитися і зараз. Наразі заклад повністю доступний та складається з кабінетів різного призначення: тут є кухня, масажний кабінет та зала для реабілітації, кабінет логопеда, психологів та соціальних педагогів. Окрім того, центр містить просторе укриття, в якому влаштовують кінопокази, вистави та інші різноманітні заходи.
Ми щиро вдячні всім за підтримку на шляху нашого центру: нашій Раїсі Панасюк, міській раді, департаменту соціальної політики. Плануємо і надалі розширюватися, збільшувати кількість послуг, рости, мріяти і втілювати задумане у реальність, – говорить директорка центру.
Наразі заклад надає послуги реабілітації, соціальні послуги і послугу раннього втручання. Окрім того, працює транспортна послуга – перевезення людей на кріслах колісних та інших маломобільних груп населення. Вона діє спільно з громадською організацією «Гармонія». Нещодавно заклад також запровадив нову послугу – соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці.
Ми прагнемо створити такі умови, щоб люди з інвалідністю, діти з інвалідністю розуміли та були повноправними членами суспільства: без певної боротьби, а від початку, адже це гарантоване право кожної людини: самореалізовуватися, займати своє місце у соціумі, бути корисним та врешті бути щасливим, – вважає Олена Чорнобривенко.
Заклад відвідує понад 120 клієнтів. А команда складається з соціальних педагогів, психологів, логопеда, реабілітолога, масажиста та інших.
У день народження центр реабілітації влаштував для своїх клієнтів та працівників вечір спогадів. У закладі працювала фотозона, активним учасникам вручили подяки за співпрацю. А головне, що цей день став приводом сказати один одному «дякую» за пройдений разом шлях та висловити сподівання на майбутнє.