Сьогодні, 1 липня, у Бучанському районі відбулася нарада, присвячена реалізації ветеранської політики та соціального захисту населення, під час якої представники обласної та районної влади обговорили ключові законодавчі зміни, кадрові виклики в умовах реформи соцвиплат і впровадження нових підходів до підтримки ветеранів.
Про це, як передає КВ, повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації (КОВА).
У заході взяли участь заступник голови Київської обласної державної адміністрації Іван Добровольський, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, т. в. о. начальника Управління ветеранської політики облдержадміністрації Тетяна Шпакова, начальник Управління молоді та спорту облдержадміністрації Андрій Михальчук, заступник голови Бучанської районної державної адміністрації Євген Рибалко, керівники/представники профільних структурних підрозділів райдержадміністрації, Гостомельської селищної військової адміністрації, сільських, селищних, міських рад району.
«Ніщо не буде таким, як було раніше, війна змінила все. І сьогодні кожен з нас вчиться жити в нових реаліях. Тому потрібно бути уважними до потреб військових, їхніх родин. Ми спільно маємо навчитися комунікувати один з одним, дослухатися до потреб або зауважень та шукати шляхи їхнього вирішення», — зазначив Іван Добровольський.
Заступник голови КОДА наголосив на необхідності віднайдення механізму збереження працівників управлінь з питань соціального захисту населення на місцях у зв’язку з реформуванням системи надання соціальних допомог (виплат). Він запропонував долучати їх до новоутворених підрозділів, спрямованих на роботу з ветеранським напрямком, які потребуватимуть фахових працівників з відповідним досвідом.
Також учасники наради обговорили нормативно-правові нововведення, які набувають чинності з 1 липня. Зокрема, йдеться про те, що Пенсійний фонд України призначатиме та виплачуватиме низку державних соціальних допомог, які раніше перебували у віданні підрозділів з питань соціальної політики у районах. Крім того, з 1 липня вступає в дію Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про соціальні послуги» щодо удосконалення порядку надання соціальних послуг», який визначає відповідальність за порушення законодавства у сфері соціальних послуг.
Зупинились на питаннях призначення та забезпечення фахівців із супроводу ветеранів, ведення обліку ветеранів, членів їхніх сімей, впровадження пілотного проєкту «Інституту помічника ветерана», встановлення статусів учасника бойових дій, ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України тощо.
Окремо учасники наради обговорили стан виконання у громадах програми «Ветеранський спорт». Ця ініціатива надає можливість ветеранам та учасникам бойових дій з інвалідністю отримувати щоквартальну фінансову допомогу для відвідування тренажерних залів, басейнів та інших спортивних закладів з метою підтримки/відновлення фізичного здоров’я.
Читайте: Микола Калашник: Продовжуємо працювати, щоб спорт був доступним для кожного — незалежно від віку, здоров’я чи досвіду