Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Від косметологині до військової: історія лікарки з ТрО Дніпра, яка з початку війни рятує життя на передовій

Від косметологині до військової: історія лікарки з ТрО Дніпра, яка з початку війни рятує життя на передовій
Наше місто • 4 переглядів • 1 хв читання

Вона пройшла через полон у бойовиків, самотужки рятувала людей під обстрілами, залишалася єдиною лікаркою у прифронтовому місті, а зрештою стала військовослужбовицею. Історія лікарки 128 окремої бригади територіальної оборони «Дике Поле» СВ ЗСУ — це історія неймовірної стійкості, трансформації і вірності Україні, пише «Наше місто».

Ще до війни Олена була відомою бізнесвумен у Донецьку — мала мережу косметологічних кабінетів. Місто жило, розвивалася сфера краси. Але все зламалося у 2014-му: окупація, репресії, переслідування. Через допомогу проукраїнським активістам жінка потрапила в полон до бойовиків — її тримали для викупу. На волю вийшла лише через три місяці — завдяки зусиллям батька, який зібрав необхідну суму.

Олена одразу виїхала з донькою до Краматорська і почала працювати терапевткою. Тоді, каже, ще сподівалася повернутись до звичного життя. Та з часом зрозуміла, що її не просто лякає «русскій мір», а й відштовхує.

«Вся сільська місцевість на південь і на схід від Донецька говорить такою чистою українською, яку навіть у Полтаві не почуєш. Я пишаюсь своєю українською і не хочу від неї відмовлятися ні за яких обставин», — каже Олена.

З початком повномасштабного вторгнення Олена евакуювала доньку до Німеччини, а сама повернулась до роботи в амбулаторії у Краматорську. Вона брала участь у евакуаціях, допомагала пораненим. Під обстрілами й без необхідного обладнання, терапевтка була змушена працювати як хірург.

«У мене був товариш — військовий хірург, і він мені сказав, що якщо я буду щось робити, надавати допомогу — у пораненого буде шанс вижити. А якщо заклякну і скажу, що в мене не та освіта — шансу вижити точно не буде», — розповіла лікарка.

У якийсь момент Олена залишилася єдиною лікаркою у місті. Її амбулаторія пережила авіаудар — російська авіабомба повністю зруйнувала заклад. Після цього вона прийняла рішення приєднатися до Збройних Сил України.

Навчання у військовому центрі давалося важко. Олена згадує, як інструктори не вірили в неї як у бійця. Та вона була впевнена: навіть якщо не стане ідеальним солдатом, то залишиться хорошим лікарем.

Сьогодні Олена лікує військових, яких рятує не лише знаннями, а й щирим співчуттям. Її підтримують бійці, яким вона колись допомогла. У вільний час згадує про мирне життя — про улюблену справу, косметологію, і навіть в’яже іграшки. Її рожевий кіт в береті — символ того, що життя не обмежується пікселями камуфляжу.

Нагадаємо, став депутатом міської ради у 19 років і пішов у ЗСУ: історія захисника з ТрО Дніпра.

Раніше ми писали: Пережити втрату від війни двічі: історія Інни з Дніпра.

Також ми говорили: Після 10 операцій Андрій знову вчиться ходити і хоче повернутися на фронт: історія воїна з Дніпра.

Фото: 128 окрема бригада ТрО «Дике Поле» СВ ЗСУ.

Категорія: Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: Війна, Дніпро, Історія

4