Науковці з KAIST розробили сенсорну нейроморфну систему на основі мемристорів, яка імітує поведінку людської нервової системи. Ця технологія дозволяє роботам ігнорувати безпечні сигнали та миттєво реагувати на небезпеку — подібно до живих організмів. Про це пише Interesting Engineering.
Команда вчених на чолі з аспірантом Сі-Он Паком, професорами Чонвон Лі та Шінхьон Чоєм з Корейського інституту передової науки та технологій (KAIST) презентувала унікальний сенсорний чип, який допомагає роботам розрізняти звичайні та небезпечні подразники. Новинка може стати проривом у розробці енергоефективних нейроінспірованих систем для медичних протезів, мініроботів і роботів військового призначення.
У живих істот нервова система постійно фільтрує сигнали — нешкідливі поступово ігноруються (звикання), а важливі або небезпечні викликають швидку реакцію (сенситизація). Саме ці принципи вчені адаптували для робототехніки.
До сьогоднішнього дня реалізувати таку поведінку в апаратному забезпеченні без складного програмного забезпечення було складно. Застосування мемристорів — елементів, які можуть зберігати аналогову інформацію у вигляді опору, — дало змогу створити чип, що імітує синаптичні реакції нервової системи.