В МВС Грузії повідомили, що процес повернення в Україну українців-в’язнів, які опинились в РФ і потім були депортовані Москвою, поступово відбувається, але є непростим через статус цих осіб і необхідність численних погоджень.
Про це повідомляє "Эхо Кавказа", пише "Європейська правда".
У Міністерстві внутрішніх справ Грузії прокоментували ситуацію із застряглими на кордоні громадянами України, які відбували покарання за скоєні злочини в українських в’язницях, через окупацію опинились у розпорядженні Росії і врешті після завершення термінів були депортовані нею до грузинського кордону.
Заступник міністра Александр Дарахвелідзе пояснив, що Грузія не може безперешкодно впустити на свою територію осіб з судимістю за тяжкі злочини і без необхідних документів, тому ексв’язні вимушені очікувати узгоджень їхнього подальшого маршруту репатріації з українськими органами влади і Молдовою.
За його словами, останнім часом так в Україну повернули 40 осіб з тих, хто застряг на російсько-грузинському кордоні, але останніми тижнями процес сповільнився.
"Наскільки нам відомо і як стверджує українська сторона, молдовська сторона відмовляється пропускати цих осіб, але перемовини тривають. Щойно буде домовленість, Грузія візьме на себе зобов’язання сприяти поверненню на батьківщину українських громадян", – прокоментував Дарахвелідзе.
Заступник начальника пункту пропуску "Даріалі" Лука Пааташвілі у коментарі на цю тему сказав, що зараз на російсько-грузинському кордоні застрягли приблизно 80 українських ексв’язнів.
Про проблему застряглих на кордоні РФ та Грузії депортованих в’язнів – громадян України час від часу пишуть правозахисні ініціативи та ЗМІ.
За словами самих ексв’язнів та правозахисників, їм доводиться очікувати рішення щодо репатріації у тяжких умовах – без адекватного доступу до медичної допомоги і харчування та без достатньої кількості спальних місць.
У Міністерстві закордонних справ України наприкінці червня коментували, що знають про проблему таких громадян України і працюють над їхнім поверненням.