Loqal – новинний агрегатор Loqal
Політика

Український розробник ШІ-систем для FPV-дронів залучив фінансування з ЄС, США та Канади

 Український розробник ШІ-систем для FPV-дронів залучив фінансування з ЄС, США та Канади
Українська правда • 6 переглядів • 1 хв читання

Заснована підприємцем Ярославом Ажнюком оборонна технологічна компанія "Четвертий Закон" (The Fourth Law / TFL) зі штаб-квартирою у Києві оголосила про перший раунд фінансування від групи венчурних фондів та ангельських інвесторів з ЄС, США та Канади.

Крім того, TFL вперше публічно розповіла про свої продукти. Один із них – це модуль автономності TFL-1. Він дає дронам можливості автономного дольоту на останньому відрізку шляху та польоту в круїз режимі. У компанії стверджують, що модуль спроєктовано так, щоб його можна було виробляти в обсягах сотень тисяч одиниць на місяць, а ціна дозволяла встановити його на кожен FPV-дрон.

Також розробник постачає Лупиніс-10-TFL-1 – як БПЛА (окремий дрон), так і БпАК (безпілотний авіаційний комплекс), який складається зі ста 10-дюймових FPV-дронів з автономією TFL-1, наземної станції управління та допоміжного обладнання.

Продукти TFL пройшли процедуру кодифікації і використовуються підрозділами у Збройних Силах України.

У компанії кажуть, що ці перші продукти в рази збільшують успішність місій FPV-дронів, при цьому підвищуючи їхню вартість лише на 10-20%. Це стає можливим завдяки передачі управління дроном на останніх 500 м польоту бортовому комп'ютеру, який працює за допомогою алгоритмів штучного інтелекту.

У TFL пояснили, що такий підхід автономності "останньої милі" дозволяє подолати завади радіоелектронної боротьби, радіогоризонту та покращити ефективність пілота. Продукт уже успішно застосовується Силами Оборони України.

У "Четвертому Законі" також підкреслили, що за кілька років розробки та випробувань Збройними Силами розробнику вдалося створити багаторівневу систему штучного інтелекту, яка здатна визначати тип стаціонарної чи рухомої цілі та летіти точно в центр, попри різні перешкоди.

Зараз компанія вперше показала відео роботи своєї системи автономності. У своєму дописі у Facebook Ярослав Ажнюк пише, що це, можливо, " вперше у світі є публічне відео масового застосування ШІ для донаведення на FPV".

"Четвертий Закон" виходить з того, що в наступному десятилітті автономні роботи трансформуватимуть індустрії, зокрема оборону, транспорт, сільське господарство, будівництво тощо. 

6